O společnosti / Stavíme kvalitní bydlení

Dovolujeme si Vám představit společnost MORAVSKÉ DŘEVOSTAVBY se sídlem ve Velkém Meziříčí zabývající se výstavbou energeticky úsporných a nízkoenergetických dřevostaveb. Dle obchodního rejstříku jsme možná nováčci na trhu, ale vzdělání v oboru a zkušeností s navrhováním, výrobou a realizací dřevostaveb máme víc než dost. V naší práci si bereme za vzor moravskou poctivost a pohostinnost, proto Vám chceme dát to nejlepší - realizujeme pro Vás DOMY S PŘÍVLASTKEM.

Jeden ze základních předpokladů úspěchu společnosti MORAVSKÉ DŘEVOSTAVBY a Vašeho spokojeného bydlení v našich typových domech spočívá v použití těch nejkvalitnějších materiálů. Asi úplně nejvíce to platí pro vlastní nosnou konstrukci dřevostaveb, které jsou navrženy a zhotoveny v difuzně otevřeném stavebním SYSTÉMU DMK. Otázku řešení nosné konstrukce domu, jeho statiky, životnosti, akustiky a tepelně technických vlastností, považujeme za naprosto stěžejní. SYSTÉM DMK je ryze českým certifikovaným systémem výroby celostěnových panelů pro výstavbu nízkoenergetických dřevostaveb.

Nabízíme ekonomicky dostupné bydlení pro každou rodinu v energeticky a ekologicky šetrném domě, který je navržen podle nejmodernějších trendů. Garantujeme Vám spolehlivou statiku a dlouhou životnost certifikovaného stavebního SYSTÉMU DMK. Díky naší 100% suché výstavbě a dokonalé koordinaci prací můžete bydlet již za několik měsíců. Proto neváhejte, buďte chytří a postavte Váš dům s námi – pro nás to bude DŮM S PŘÍVLASTKEM. Podívejte se, proč chcete bydlet v dřevostavbě od nás!

Ing. Aleš Tajbr Ph.D.

ředitel společnosti

Právě nyní společně otvíráme novou stránku mého profesního životního příběhu s nadpisem MORAVSKÉ DŘEVOSTAVBY.

Mám za sebou pět báječných let ve společnosti, jejímž hlavním produktem jsou celostěnové panely SYSTÉMU DMK. Za tu dobu jsem navrhnul více než 300 střech, stál u projekčního řešení, výroby a výstavby bezmála 60 energeticky úsporných, nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb, prošel si rozjezdem firmy, následnou recesí i současnou renesancí a získal cenné obchodní zkušenosti. Jsem autorizovaným inženýrem v oboru statika a dynamika staveb a v červnu 2014 jsem obhájil doktorát na Fakultě stavební ČVUT v Praze týkající se prostorové tuhosti vazníkových střech.

V tuto chvíli zbývá jediná cesta k mému dalšímu růstu a tou je znovu se vydat za objevováním nových obzorů, zdolávání nových výzev a rozjetím nového projektu. Jak kdysi napsal pan Exupéry: "I cesta může být cíl". Nebude to jednoduchá cesta, ale vím, že uspějeme, protože my pro Vás stavíme Vaše bydlení srdcem - z těch nejlepších materiálů, moderními technogiemi a poctivou řemeslnou prací - stavíme pro Vás DOMY S PŘÍVLASTKEM.

Prozraďte něco o filozofii staveb inspirovaných vínem?

Hlavní motiv spočívá v analogii velice odborné a zároveň láskyplné práce moravských vinařů a našich kolegů - inženýrů, techniků a dělníků nejrůznějších profesí, které se podílejí na návrhu, výrobě a výstavbě Vašeho domu. Víno, stejně jako dřevostavby, se dá dělat dobře i špatně. Jenže když máte dobrou technologii, znalosti a zkušenosti a děláte svou práci s přesvědčením a láskou, tak musíte uspět - a je úplně jedno jestli vyrábíte víno nebo stavíte dřevostavby.

Podle čeho jste vybírali technologii, kterou používáte pro stavbu Vašich domů?

Viděl jsem mnoho výrobních závodů pro prefabrikaci dřevostaveb u nás i v zahraničí, ale certifikovaný SYSTÉM DMK má opravdu ty nejlepší podmínky jak v technologickém vybavení výrobní linky, tak v odbornosti týmu zkušených inženýrů a techniků. Kompletní výrobní proces podléhá několikastupňové kontrole od fáze návrhu, výroby včetně důsledné kontroly vstupních materiálů a následnou montáží dřevostavby z panelů na stavbě. Je to zkrátka systém, tedy řízený a kontrolovaný proces.

Jaký je Váš oblíbený dům?

Jednoznačně NERONET, protože ten pro Vás navrhla moje žena Veronika. Z navrhování domu měla obrovskou radost, protože vždy snila o tom, že bude architektkou nebo bytovou designerkou. Asi to nebude ten nejprodávanější, ale jsem přesvědčen o tom, že si svou klientelu najde. Je totiž úplně jiný než všechny ostatní. Vyčnívá z řady originálním designem a nevšedním ale vysoce funkčním dispozičním řešením. Je to DŮM OD MÉ ŽENY.