JAK STAVÍME DŘEVOSTAVBU PRO VÁS

Konečně začíná ta opravdová výstavba Vašeho domu. První týden se Vám z toho asi bude točit trochu hlava, protože bude stát klasická hrubá stavba domu - tedy stěny s okny a vchodovými dveřmi, stropy a střecha i s komínem. Během druhého týdne dokončíme kompletní střechu. Další týden začneme intenzivně pracovat na vnitřní parotěsné obálce domu a také Váš dům pořádně zaizolujeme, abyste v zimě co nejméně protopili. Začínáme s prací na fasádě, se kterou se budeme prolínat i v posledním týdnu prvního měsíce výstavby. Druhý měsíc se nese ve znamení oboru technického zařízení budov, takže už se začínáme soustředit na vnitřní instalace vzduchotechniky, rozvodů vody, elektřiny, datových kabelů a odpadů. V polovině měsíce nastupují na scénu mistři sádrokartonáři a postupně jim pod rukama rostou sádrokartonové příčky vyplněné akustickou izolací. Poslední týden druhého měsíce je vyčleněn kompletaci veškerých rozvodů. Třetí měsíc zahajujeme montáží suchých podlah od firmy Fermacell, lídra na trhu technologie suché výstavby domů na bázi dřeva. Poslední tři týdny jsou vyčleněny na dokončení domu tzv. na klíč, obkládáme koupelny, montujeme finální podlahy a interiérové dveře. Pak už zbývá jen pořádně všechno uklidit a předat klientovi k nastěhování.

DŮM KE STAVBĚ

To je řešení pro všechny, kteří chtějí bydlet opravdu levně a jsou zdatnými kutily nebo top-managery navazujících subdodavatelů. Kupujete si od nás špičkovou konstrukci hrubé stavby - klidně v nejvyšší jakostní třídě "FORTIFIKOVANÉ", protože ušetříte na dodávkách, které si zrealizujete sami. Do konstrukce Vám neprší a nefouká, protože už máte v ceně krytinu, komplet klempířské práce, komín, okna a vstupní dveře. Často je tato fáze na individuální požadavek klienta rozšířena o parotěsy, tepelnou izolaci, nosnou konstrukci shodiště a finální fasádu. Dejte prostor Vašemu stavařskému já a postavte si dřevostavbu svépomocí.

DŮM K DOKONČENÍ

Nejste-li tak úplně fandové do stavby s vrtačkou, pilou a kladívkem, ale přeci jen si chcete ve svém domě alespoň něco udělat sami, tak toto je stupeň dokončenosti přesně pro Vás. Všechno Vám připravíme a to včetně elektřiny, vody, odpadů, vduchotechniky a kompletních sádrokartonářských prací, abyste se mohli naplno vžít do role bytového designera a stvořitele interieru Vašeho nového domova. Rozehrajete dětské pokoje pestrou škálou barev, do obkladu koupelny si zakomponujte třeba zkamenělou přesličku a ložnici vyšperkujte rafinovaným zákoutím s krbem na biolíh.

DŮM NA KLÍČ

V nejvyšším stupni dokončenosti Vám nabízíme dům tzv. na klíč, který je určen hlavně pro ty z Vás, kterým jejich pracovní vytížení nedovolí větší míru fyzické účasti na výstavbě domu. Plně si uvědomujeme, že vybrat ten pravý dekor podlahy je někdy těžší, než tu podlahu dobře položit. Jsme tady, abychom Vám pomohli s výběrem barev i materiálů interierových prvků v odpovídajícch cenových hladinách. Máme pro Vás katalogy, vzorníky a otevřené showroomy našeho dodavatele. Celou fázi na klíč pro nás realizuje jedna společnost, což nesmírně usnadňuje komunikaci a kooridnaci.

  • Konstrukce dřevěného schodiště
  • Rozvody instalací v předstěnách
  • Kompletní podlahy, rozvody a sádrokartony DŮM K DOKONČENÍ
  • Zabydlená dřevostavba ve stylu Provance

jakost: POZDNÍ SBĚR

Naše výrobky, tedy DOMY S PŘÍVLASTKEM: PRO VÁS, nikdy nebudou jen laciným "jakostním" zbožím. Nechceme dělat dřevostavby na dolní hranici dnešních standardů nebo ještě pod ní, jen pro to, aby byly o pár tisícovek levnější. Stavíme pro Vás poctivé domy, které Vám budou dlouho a bezvadně sloužit po většinu Vašeho života a to jak po stránce statické a tepelně-technické, tak i z hlediska uživatelské kvality a pohody Vašeho domu. Proto Vám už v základní jakostní třídě POZDNÍ SBĚR nabízíme něco navíc.

jakost:VÝBĚR Z HROZNŮ

Posouváme se do nadstandarní úrovně zhotovení Vašeho domu, což se projevuje zejména v záměnách materiálů, které pocítíte třeba až po několika letech bydlení v domě. Ve stěnách jsme místo minerální vlny použili foukanou celulózu, přidali jsme tepelnou izolaci v podstřeší, na konstrukce sádrokartonové jsme použili sádrovláknité desky Fermacell. Máte možnost volby jednostranné barevnosti oken. Máme větší rozpočet na interiery, takže si můžete dopřát více volnosti při návrhu Vašeho domu. Tohle už je fakt parádní dřevostavba.

jakost: FORTIFIKOVANÉ

Jak název napovídá, tak budeme posilovat. Zesílíme sloupky obvodových stěn i dimenzi předstěny, přidáme více dřevovlákna na fasádu, více izolací do podlahy i stropu a dáme ještě lepší okna. Fermacell, celulóza a rekuperace jsou samozřejmostí. Při vhodné orientaci, dispozici a návrhu vytápění se dostáváme na samotnou hranu mezi nízkoenergetickým a pasivním domem. Při výběru interiérů si budete listovat v katalozích renomovaných značek. Jakostní třída FORTIFIKOVANÉ je vyjímečnou kombinací luxusu a dřevostavby na špičkové úrovni.

Vyplatí se mít stavební dozor?

Určitě ano. Budete mít jistotu, že Váš dům je v dobré „kondici“, ale pochopitelně to zvládneme stejně kvalitně a poctivě i bez něj. Výstavba domu na bázi dřeva je technicky poměrně obtížným procesem a je při něm nezbytné dodržovat kázeň ve všech fázích (projekční, výrobní, montážní a uživatelské). Vyberte si osobu technického dozoru, která má zkušenosti s realizací dřevostaveb.

Mohu se výstavby svého domu nějak aktivně účastnit?

Můžete se dívat, jak stavíme, ale vlastní výstavbu nechte prosím na nás. Jednou za týden se na stavbě společně sejdeme na kontrolním dnu a projdeme si, co všechno jsme za týden stihli a jaký máme plán na příští týden. Každý den je proveden zápis do stavebního deníku, abyste měli přehled, co se děje. Zároveň budete mít i úřední záznam o výstavbě Vašeho domu.

A jak je to vlastně s placením?

Po podpisu smlouvy o dílo složíte zálohu na celostěnové panely a po jejich montáži začne běžet standardní cyklus fakturace po ukončených stavebních etapách, kterých je při stavbě na klíč celkem šest. Lze tedy říci, že fakturace je sladěna s výstavbou a Vy platíte opravdu jen to, co je kompletně dokončeno a plně funkční.

  • Dřevostavba v srdci Vysočiny
  • Dům ve Stínadlech
  • Veritas v Havlíčkově Brodě
  • Dlouhý dům v Rebešovicích
Zaslat dotaz

Ke stažení / Dokumentace

Průběh stavby / víte co vás čeká