PŘÍPRAVNÁ A PROJEKČNÍ FÁZE

Jste úplně na začátku Vašeho snu o vlastním bydlení. Možná máte pozemek a představu kolik peněz chcete a můžete do nového domova investovat a teď hledáte ten nejlepší domeček. Možná se to nezdá, ale právě jste v nejdůležitější fázi výběru a potažmo výstavby Vašeho domu. V tuto chvíli pro Vás budou pracovat naši kolegové z Atelieru D.M.K., aby Vám jeden z našich domů osadili na Váš pozemek a připravili projekt územnímu a stavebnímu řízení nebo ohlášení stavby. Během vyřizování formalit na úřadech budeme mít dostatek času na podpis smlouvy o dílo, odsouhlasení podrobného rozpočtu, rozsahu a časového harmonogramu prací, specifikaci barevností, materiálů a kvalitativních standardů.

Chci zděný dům nebo dřevostavbu?

Od nás si kupujete špičkovou dřevostavbu z ověřeného a certifikovaného systému. Takže žádné zdění cihličku po cihličce, ale montáž celých stěnových panelů připravených ve výrobním závodu. Žádné čekání až vyschnou omítky a podlahy, jen rychlá, čistá a suchá stavba, do které se můžete bez obav za chvíli nastěhovat. Takže určitě chcete dřevostavbu od nás.

Jak dlouho ta dřevostavba vlastně vydrží?

Ve vší úctě, ale asi déle než Vy. Projektovaná životnost stavby je 50 let. Otázkou je, jestli dnes opravdu chcete bydlet ve 100 let starém domě po Vašich prarodičích bez generální rekonstrukce. Asi ne. A s naší dřevostavbou je to stejné, protože technický pokrok a vývoj v potřebách klientů nezastavíme. Děláme ale vše pro to, aby se Vám v našich dřevostavbách bydlelo spokojeně co nejdéle.

Za jak dlouho budu bydlet ve svém novém domě?

Do 3-6 měsíců po podpisu smlouvy, které využijeme na předvýrobní přípravu a vlastní výrobu stěnových panelů, začneme stavět Váš dům na základové desce. Za týden bude hotová hrubá stavba a pak už to jde jako po drátku. Za 3-5 měsíců po zahájení montáže panelů se stěhujete. Podívejte se na časovou osu zakázky a postup spolupráce s naší firmou.

  • Atelier D.M.K. - jistota kvalitního projektu dřevostavby
  • Atelier D.M.K. - individuální vizualizace

Dům s přívlastkem:
pro Vás

Naším cílem je stavět pro Vás cenově dostupné, ekonomické a ekologické stavby ve velmi krátké době. Chceme, abyste do půl roku od rozhodnutí stavět bydleli se svou rodinou v novém domě od nás, abyste byli se svým domem a naší prací na 100% spokojeni. K tomu ale potřebujeme i Vaši pomoc a svědomitost při plnění Vašich úkolů, které spočívají především v zajištění dostatečných finančních zdrojů a jejich včasné dostupnosti a v poskytnutí nezbytné míry spolupráce při výběru matriálů a barevností.

Oboustranné fair-play

Máme obrovskou radost z toho, že jste si vybrali právě MORAVSKÉ DŘEVOSTAVBY a svěřili nám výstavbu Vašeho nového domova. Velice si vážíme Vaší důvěry a hned na začátku naší spolupráce chceme nastavit pravidla nad rámec standardní smlouvy o dílo. Budeme s Vámi hrát úplně otevřenou fair-play hru a to samé budeme chtít i od Vás. Při stavbě a návazných činnostech se vždy objeví nějaké třecí plochy a možné problémy. Vzájemnou otevřeností a úctou je společně dokážeme překlenout a stavba pak pro nás všechny bude radostí.

Kvalitní projekt dřevostavby

Základem kvalitní dřevostavby je především kvalitní projektová dokumentace v rozsahu, který podrobností, detaily a návaznostmi vysoce překračuje požadavky stavebního zákona na dokumentaci ke stavebnímu povolení resp. ohlášení stavby. Přesně takový projekt pro Vás zpracuje tým zkušených inženýrů „dřevařů“ z Atelieru D.M.K. a my pak podle něj pro Vás postavíme Váš nový domov. Vysokou propracovanost dokumentace oceníte především při dokončování stavby svépomocí, kdy budete naše detaily používat jako návod ke skříňce z Ikea.

Je projekt a vyřízení stavebního povolení v ceně domu?

Zpracování projektové dokumentace domu pro účely územního/stavebního řízení v ceně není. Projekty našich domů pro nás výhradně realizuje Atelier D.M.K. a cena projektu se pohybuje v rozmezí 50-80 tisíc korun v závislosti na složitosti dokumentace. Stavební povolení si většinou vyřídíte sami. Ale nebojte se, dáme Vám návod a vše půjde jako po másle.

Jaký rozsah dodávky jste schopni zajistit?

Umíme cokoliv od hrubé stavby až po stavbu na klíč. Záleží to jen na Vás, na Vašich možnostech a přáních. Velmi oblíbený je tzv. dům k dokončení.. Rádi ale dotáhneme Váš dům až k nastěhování – přesně jako v televizi – chvíle nervozity, papír ve vchodových dveřích, spousta radosti a šampus s jahodami.

Zajistíte mi financování výstavby mého domu?

Ne tak úplně. Dohodneme Vám schůzku s naším hypotečním makléřem, přimluvíme se za Vás, ale stále platí staré dobré pravidlo: zákazník platí a my stavíme. A věřte, že stavíme velmi rychle a za Vaše peníze Vám postavíme kvalitní dřevostavbu se vším, co k ní patří.

  • Atelier D.M.K. - projekt pro stavební povolení
  • Atelier D.M.K. - výrobní dokumentace Vašeho domu
Zaslat dotaz

Ke stažení / Dokumentace

Průběh stavby / víte co vás čeká