BOHDALICE (Vyškov)
BOHDALICE (Vyškov)
BOHDALICE (Vyškov)
BOHDALICE (Vyškov)
BOHDALICE (Vyškov)
BOHDALICE (Vyškov)

BOHDALICE (Vyškov)

Typový dům SAVIGNON

Období realizace
od 06/2024

Zastavěná plocha
148.1
Podlahová plocha
127
Výška hřebene
5.2 m
Sklon střechy
25°

Příběh domu v Bohdalicích na Vyškovsku začíná na jaře 2023, kdy jsme si s mladou paní redaktorkou Katkou specializující se na články o dřevostavbách povídali na veletrhu o našich domech. O pár týdnů a o pár mailů později jsme se i s jejím přítelem Pavlem jeli podívat na naši stavbu do Pozořic. To už jsme všichni věděli, že jejich nový dům bude vycházet z našeho typového projektu Savignon ve variantě 5+kk. Postupně jsme doladili všechny úpravy, které spočívaly zejména v mírném zvětšení celého domu a k mé radosti zahrnovaly také vysoké úzké okno do ložnice a koupelny. Uzrálo rozhodnutí o technologickém vybavení domu v podobě akumulačních mastkových kamen, elektrických topných fólií v podlaze a centrální aktivní rekuperaci s integrovaným tepelným čerpadlem vzduch-vzduch. V září spouštíme proces projektování a následně povolování domu. Na konci února máme v ruce platné stavební povolení a investoři se s příchodem jara mohou pustit do zbudování základové desky.

Rovněž jsme si v návaznosti na celkovou cenu domu ujednali rozsah dodávky, který od nás budou mladí investoři potřebovat. Pavlův táta je elektrikář, takže kompletní rozvody elektřiny vč. kompletací si zajistí sami, stejně jako základovou desku a finální dokončovací práce v interiéru. Na nás bude vše ostatní. Jako vždy, když kus práce dělá někdo jiný, bude potřeba oboustranná trpělivost a tolerance. Věřím, že společnými silami dům postavíme k plné spokojenosti mladých investorů.

Katka s Pavlem se pár dní před montáží domu byli podívat u nás ve výrobě (DMK System s.r.o.) v Třebíči, aby na vlastní oči viděli, jak panely pro jejich nový dům vyrábíme, jak do nich osazujeme okna a jak připravujeme střešní konstrukci. Myslím, že i pro zkušenou redaktorku to byla zajímavá zkušenost.

Domluvit prohlídku

Příběh domu

BOHDALICE (Vyškov)

24. 6. 2024

Montáž panelů

Jasné nebe a bezvětří. Co více si pro montáž domu přát. Zkrátka ideální podmínky. A bylo to vidět na výkonu, protože během dopoledne se nám podařilo namontovat všechny obvodové i vnitřní nosné a ztužující panely. Obvodové panely s certifikovanou skladbou DMK Difu jsou tvořeny základním rámem z KVH (sušené, hoblované dřevo) 60/140 mm, který je z vnější strany opláštěn dřevovláknitou deskou tl. 100 mm a z vnitřní strany OSB4 deskou tl. 15 mm, která zároveň plní funkci parobrzdné roviny. Mezi sloupky rámu je ještě ve výrobě vyfoukána celulózová izolace a na vnitřní OSB desku jsou našroubovány vodorovné latě instalační předstěny (KVH 60/60) v roteči 625 mm. Do obvodových panelů jsou vsazena okna a vstupní dveře od firmy DafePlast. Konkrétně se jedná o profil Progress a trojskla s Ug=0,5. Tato okna jsou pochopitelně vhodná pro pasivní výstavbu. Okna jsou pečlivě oblepena vzduchotěsnými páskami a v místě budoucích vnějších parapetů jsou zhotovena hydroizolační lůžka.

Fotografie reference ${house?.title}

Chcete navštívit tento dům?

Napište nám.