DŮM NA MÍRU
DŮM NA MÍRU
DŮM NA MÍRU
DŮM NA MÍRU
DŮM NA MÍRU
DŮM NA MÍRU

DŮM NA MÍRU

Individuální dům Družec (Kladno)

Období realizace
od 03/2024

Zastavěná plocha
119.7
Podlahová plocha
96.5
Výška hřebene
5.05 m
Sklon střechy
25°

První nabídka a setkání s investorem se datují až do roku 2021, kdy se při jedné z cest na rodnou Vysočinu přijel podívat na stavbu domu v Jinošově a ještě jednou na téměř typový dům Sonberk, který jsme před pár lety stavěli v Nelahozevsi. Pak komunikace utichla… Ale investor nezahálel a po dvou letech mě vyzval ke schůzce s kompletně vymyšleným domem, který bylo “jen” potřeba přenést do našeho systému, vyprojektovat a povolit, což se nám po necelém půl roce od zahájení projektu opravdu povedlo. Nikdy jsem se nesetkal s tak jasným zadáním včetně dispozice, technologií, detailních schémat elektroinstalací či rozvodů vody vč. rezerv pro budoucí změny či úpravy. Bylo zde ale i pár věcí, které jsme museli vyřešit my. Předně to byl požadavek na nadstandardní tepelnou izolaci objektu, kastlíky pro žaluzie skryté ve fasádě, teplovodní podlahovka s tepelným čerpadlem země-voda, atp. Mám pocit, že to nebude při realizaci úplně snadné. Ale určitě nás to posune směrem kupředu a naučíme se spoustu nových věcí.

Jedná se přízemní dům o zastavěné ploše těsně pod 120 m2 ve tvaru písmene L s dispozicí 3+kk a částečně zastřešenou terasou. Dům je navržen jako montovaná difuzně otevřená dřevostavba z českého stavebního systému DMK. Pro obvodové stěny je použita varianta panelu DMK Difu s vnější dřevovláknitou deskou tl. 100 mm a rozšířeným nosným rámem z KVH 60/200 mm, vyplněným celulózou. Právě rozšířené sloupky nám umožňují integraci kastlíků pro žaluzie do fasády i při použití dřevovláknité desky jako fasádní izolace. Zevnitř jsou obvodové panely zaklopeny OSB4 tl. 15 mm, na kterou je našroubován rastr předstěny (KVH 60/60 mm), který bude po rozvedení instalací vyplněn minerální vatou a zaklopen Fermacellem. Plastová okna s izolačními trojskly a hliníkové dveře v oboustranném dekoru byly osazeny do panelů už ve výrobě a řádně oblepeny. Rovněž jsou vylepena hydroizolační lůžka pod parapety. Valbová střecha je klasická vazníková s těžkou betonovou krytinou. V podlaze je uvažováno s 200 mm polystyrenu, ve střeše se 440 mm izolace. Hlavním zdrojem tepla je tepelné čerpadlo (IVT) země (vrt) – voda, doplňkově jsou instalována krbová kamna integrovaná v komínové tělese. Dům je vybaven centrálním systémem řízeného větrání s rekuperací tepla (Jablotron). Naše dodávka spočívá ve stavbě na klíč. Základovou desku, přípojky, vrt pro tepelné čerpadlo a rozvody slaboproudu si zajišťuje investor sám.

 

Domluvit prohlídku

Příběh domu

DŮM NA MÍRU

28. 2. 2024

Výroba panelů

Máme nařezané všechny prvky a začínáme s výrobou panelů. Investor přijal naše pozvání do výroby a přijel se podívat, jak se rodí jeho dům. Máme premiéru s takto "tlustými" panely a vysokými panely a dokonce jsme museli drobně upravit vyvážecí zařízení. Asi největším oříškem je integrace kastlíků pro žaluzie do fasády z dřevovláknitých desek.

Fotografie reference ${house?.title}

Chcete navštívit tento dům?

Napište nám.