DŮM POD HRUŠNÍ
DŮM POD HRUŠNÍ
DŮM POD HRUŠNÍ
DŮM POD HRUŠNÍ
DŮM POD HRUŠNÍ
DŮM POD HRUŠNÍ

DŮM POD HRUŠNÍ

Individuální dům Ruda u Velkého Meziříčí

Období realizace
od 05/2024

Zastavěná plocha
150
Podlahová plocha
121
Výška hřebene
5.4 m
Sklon střechy
16°

Dům s tak zamotaným příběhem jsme tu dlouho neměli. Na začátku byl pozemek, který se s hrozící změnou územního plánu obce dostával mimo zastavitelné území, proto investoři zajistili u zkušeného projektanta, kterého mají v rodině, projekt domu ve zděné variantě pro stavební povolení a dům se jim podařilo velmi rychle povolit. Čas ale běžel, lhůty pro stavbu se krátily a investoři se rozhodli, že půjdou do montované dřevostavby – rychlost, přesnost a kontrolovaný proces výstavby s důrazem na detail zvítězily. Po prohlídce naší stavby v nedaleké Dobré Vodě bylo jasno. Projektant mající zkušenosti s mnohem většími dřevostavbami přepracoval projekt domu do dřevostavby. Společně s naším konstrukčním oddělením postupně vyladili skladby a detaily. Hlavním úkolem investorů bylo zajištění financování, což se ukázalo jako poměrně velký problém vzhledem k umístění domu mimo územní plán obce, nicméně po několika měsících vyjednávání s bankami úspěšně dosáhli svého cíle. Důvěra mezi investory a námi hrála zcela klíčovou roli ke splnění společného cíle, kterým je kvalitně provedená stavba jejich nového domova.

Jedná se o ryze individuální přízemní rodinný dům, který je charakterizován výrazným rukopisem architekta a je citlivě situován na pozemek s dalekým výhledem do krajiny a výbornou orientací ke světovým stranám. Vnitřní dispozice domu v uspořádání 4+kk plně postačuje potřebám rodiny a poskytuje dostatek světla ve všech obytných místnostech, prostor pro společně trávený čas uvnitř i vně domu a zároveň dostatek soukromí na zadní terase ložnice pod starou hrušní.

Pro konstrukci stěn domu byla zvolena zesílená verze panelu DMK Difu s vnější dřevovláknitou deskou a zateplenou instalační předstěnou, která je ale v tomto případě dodávkou investora. Finální povrch fasády je většinou tvořen světlou silikonovou omítkou, na jižní fasádě je použit svislý modřínový obklad. Do panelů byla již ve výrobě osazena kompozitní okna DafePlast Progress s trojskly. Nad okny v jižní fasádě budou pochopitelně instalovány předokenní žaluzie. Asymetrická sedlová střecha se sklony 16° k jihu a 41° k severu je tvořena dřevěnými vazníky s kovovými deskami s prolisovanými trny a její finální vrstva bude zhotovena z plechových velkoformátových šablon dle specifikace architekta. Dům je navržen na hraně pasivního standardu a bude vytápěn tepelným čerpadlem země (vrt) – voda s celoplošným podlahovým topením. V obývacím pokoji je uvažováno s krbovými kamny a akumulační stěnou z vápenopísku. Dům bude vybaven řízeným větráním s rekuperací tepla a je uvažováno s FVE na jižní ploše střechy. Naše dodávka spočívá v hrubé uzavřené stavbě, tedy stavbě RD včetně finální fasády, střechy, komína, obvodových stěn vč. oken a jednostranně zaklopených vnitřních příček.

Domluvit prohlídku

Příběh domu

DŮM POD HRUŠNÍ

15. 5. 2024

Výroba panelů

Výrobě panelů předchází mnohdy složitější konstrukční část, kdy musíme ve specializovaných programech, jakým je například SEMA, zhotovit výrobní dokumentaci jednotlivých dílců na základě zadání (projektové dokumentace) a statického výpočtu, který určí dimenze jednotlivých prvků, zejména nadokenních překladů a sloupků. Největší práce je s detaily (a tady jich nebylo málo), protože dům má několik šikmin, panely jsou atypické a navíc se tu vyskytuje kombinace klasické a provětrávané fasády navíc okořeněná o přípravu na předokenní žaluzie.

Fotografie reference ${house?.title}

Chcete navštívit tento dům?

Napište nám.