Reference / Malešovice

Období realizace

10-12/2015

Charakteristika domu

Jedná se o individuální dům tvaru L o zastavěné ploše 149 m2 v malebných Malešovicích. Z našich typových domů se asi podobá nejvíce našemu Savignonu.

Difuzně otevřené stěnové panely systému DNK byly prefabrikovány ve výrobní hale vč. osazení oken (vyjma velkého okna v obývacím pokoji). Montáž (14.10.) byla parádním divadlem, ze kterého máte možnost vidět pár fotek (viz níže). I přes nepřízeň počasí, na kterou jsou panely DNK Difu navrženy a a proti které jsou chráněny (konstrukčně i materiálově), se povedlo do konce týdne zkompletovat vazníkovou střechu. V dalších dvou týdnech byla dokončena kompletní krytina, parotěsná rovina, prostupy stěnami i parotěsem pro VZT (nucené větrání Aereco), bylo provedeno vyfoukání celulózou, dodatečné podmaltování domu expanzní maltou Fermacell, úklid vnitřního prostoru domu a předání domu objednateli s nedodělkem fasádou. Konečně už tu jsou i fasádníci - do 18.11. by měla být fasáda kompletní.

S investorem je dohodnutý rozsah dodávky: dům ke stavbě vč. fasády a parotěsné roviny zateplení foukanou celulózou. I přes svou příznivou geografickou polohu si investor stavby přál zesílit tepelné izolace podlahy, stěn (praktická rozšířená zateplená předstěna: 60 mm) a stropu (370 mm celulózy). Projektová dokumetace pochopitelně pochází od Ateliéru D.N.K. Základovou desku jsme dělali také my a povedla se na jedničku.

19.11. fasádnící opravdu natáhli fasádu ve světlounce hnědé barvě a udělali to opravdu pěkně a doslova za 5 minut dvanáct, protože od pátku se ochladilo a začlo pršet. Všichni už jsme z toho byli pěkně nervózní. Sokl v marmolitu nakonec přijeli dodělat až 3.12. Ale lepší pozdě než za nevzhodných klimatických podmínek.

24.11. se konečně po 10 denním čekáním povedlo nalití CemFlow do podlahy s připraveným podlahovým topením.

28.11. opět se do domu vracíme, tentokrát na subdodávku sádrokartonových konstrukcí: v první etapě rastry příček a stropů a jednostranný záklop příček, ve druhé etapě (od 7.12.) po rozvedení elektřiny a vody v předstěnách a příčkách, zateplení předstěn, záklopy, přetmelení a přebroušení.

8.12. pokračujeme v tepelné izolaci předstěn a jejch záklopu, akustické izolaci příček a jejich záklopu, protipožárním záklopu stropů, dokončení uložení pouzdra posuvných dveří. V jedné z místností provádíme speciální skladbu příčky pro zvýšené akustické požadavky v souladu s projektovou dokumentací.

14.12. tmelíme, brousíme, finišujeme.

17.12. montáž vzduchotechniky Aereco, která zajišťuje dostatečné větrání domu a reguluje relativní vdušnou vlhkost.

18.12. naše práce končí a zbytek už je na investorovi, který pokračuje na práci v interiéru (podlahové krytiny, dlažby, obklady, sanita, výmalba a interiérové dveře).