Reference / Přistoupim (Kolín)

Období realizace

04-08/2018

Charakteristika domu

Přijďte se podívat, jak budeme stavět typový dům PINOT v Přistoupimi nedaleko Českého Brodu. Začínáme v pondělí 14.5. v 10h dopoledne. Tak neváhejte, protože to bude PRVNÍ PINOT SVÉHO DRUHU. Desku jsme si zhotovili během dubna a vše je připraveno na hladce probíhající montáž. Snad nám počasí bude přát. 

14.05.2018: Montujeme panely dřevostavby. Práce jde dobře a počasí zatím drží. Za pár hodin máme panely osazené a nyní je čas na to je pořádně zakotvit. Na ráno máme připraveno ztužidlové pole, které zajistítí dostatečnou prostorovou tuhost celé střešní konstrukce. Ve stavbě je tako instalován spodní díl komínu Schiedel King Fire s integrovanými krbovými kamny. Mez nad domem nabízí výjimečný pohled shora do domu - je to jako domek pro panenky :-)

15.05.2018: Probíhá montáž vazníkové konstrukce střechy a také osazení vrchní dílu komínu. Probíhá kotvení vazníků a kompletuje se valba. Stavíme lešení. 

16.05.2018: Montujeme revizní lávku a zarážky pro foukanou izolaci.

Ani noční déšť, který mírní velké sucho vládnoucí v krajině, našim panelům nevadí. Zvenku je chrání dřevovláknitá deska STO s certifikací odolnosti proti vlivům povětrnosti, zevnitř OSB4 určená do vlhkého prostředí, shora folie na panelu a zespodu jsou panely vypodložkovány, takže voda se nehromadí uvnitř dřevostavby, ale může pod panely vytékat ven. Parapety jsou opatřeny sekundární hydroizolační vrstvou a vnitřní příčkové panely jsou chráněny folií. Se stavbou od nás se opravdu nemusíte nepřízně počasí bát!

18.05.2018: Stavba je kompletně zalaťována a pod střešní folií.

21.05.2018: Rozbíhají se práce na zhotovení parobrzdné roviny stropu z OSB4. Podmazáváme panely expanzní maltou od Fermacellu, která zajistí lineární podepření panelu. Styk základová deska - panel je přelepen vzduchotěsnou butylovou páskou. 

22.05.2018: Pokládka střešní krytiny je v plném proudu. 

28.05.2018: Je dokončená parobrzdná rovina stropu z OSB 4 (Egger TOP tl. 15 mm, P+D) včetně přelepení spojů a provedení prostupů pro vzduchotechniku. Střešní krytina je rovněž kompletně hotová, práce pokrývačů pokračuje na zhotení podbití přesahů střechy palubkami vč. dvojnásobného nátěru tenkovrstvou olejovou lazurou OSMO. Uvnitř jsou zhotoveny rastry pro příčky vč. jednostranného zaklopení a křížný rošt na stropě pro svěšení protipožárního sádrokartonu. 

30.05.2018: Komín s integrovanými krbovými kamny jsme obložili cementovláknitou deskou Fermacell H2O. 

01.06.2018: Zateplili jsme strop domu foukanou celulózovou izolací ClimatizerPlus. Navržená finální tloušťka po slehnutí je 380 mm. Velká výhoda této izolace spočívá v její obrovské tepelné kapacitě, takže minimalizuje přehřívání interiéru v letních měsících.

03.06.2018: Jsou provedeny základní rozvody vody a odpadů. Rozvody nejsou vedeny v podlahách, ale převážně ve stropech nebo instalačních předstěnách. Od pondělí nastupují elektrikáři, aby zhotovili základní elektroinstalace a rozvody pro zabezpečovací systém domu. 

11.06.2018: V domě zahájili svou činnost naši elektrikáři, aby provedli rozvody elektroinstalací. 

13.06.2018: Na stavbu se vrátili sádrokartonáři. Do předstěn a příček budou vkládat izolaci (tepelnou a protihlukovou), poté se bude zaklápět. Na stěny přijde sádrovláknitá deska Fermacell, na strop červený protipožární sádrokarton. 

15.06.2018: Zhotovujeme podkladní vrstvu fasády - minerální lepidlo s výztužnou síťovinou. 

18.06.2018: Provadíme tmelení SDK konstrukcí. Do rohů jsou zapraveny výztužné pásky StraightFlex, které minimalizují mikrotrhliny v těchto kritických místech - většinou způsobené objemovými změnami vlivem kolísavé vlhkosti a teploty. 

21.06.2018: Brousí se sádrokartony. Finální kvalita povrchu splňuje přísná kritéria kvalitativní třídy Q2. 

22.06.2018: Zahajujeme pokládku souvrství podlahy v systému Fermacell. Nejprve eliminujeme nerovnosti desky speciálním vyrovnávacím ostrohranným podsypem Fermacell a poté klademe tvrzený podlahový polysteren (označení 200S) - křížem 2x 80 mm. Montáž systémového sprchového koutu (cementovláknité desky) Fermacell probíhá do rychletuhnoucího podsypu Fermacell, který dokonale fixuje odpady i podlahový prvek samotný. 

27.06.2018: Provedli jsme instalaci podlahového vytápění HeatFlow. Jedná se o karbonové topné folie, které se umísťují mezi vrstvu podlahové tepelné izolace a roznášecí poloakumulační vrstvu (v našem případě Fermacell). Jedná se o výjimečné spojení suché podlahy a podlahového vytápění. Je to cesta k opravdu suché a komfortní dřevostavbě. 

29.06.2018: Probíhá montáž systémové suché podlahy - podlahové prvky Fermacell 2E22, které vynikají vysokou únosností a jsou vhodné i pro velkoformátovou dlažbu. 

02.07.2018: Navážíme obklady, dlažby a sanitu. Zahajujeme práce na interiérech domu. 

18.07.2018: Je hotová finální silikonová fasáda v systému STO určená pro difuzně otevřené skladby. Jsou položeny dlažby a dokončují se obklady v koupelně. Zařizovací předměty jsou již na stavbě. Chystáme pokládku plovoucích podlah. 

24. a 25.07.2018: Provádíme první a druhou vrstvu výmalby interiréru.

26.07.2018: Probíhá vyklízení objektu a pokládka plovoucí laminátové podlahy. 

27.07.2018: Montujeme zárubně a interiérové dveře. Bohužel dvoje byly poškozeny z výroby, takže jsme je urychleně poslali zpět jako reklamaci. 

08.08.2018: Kompletujeme rozvody elektřiny vč. zásuvek, vypínačů, zabezpečovačky a montujeme hromosvod. Investor má jedničku s hvězdičkou, protože dokázal včas zrealizovat přípojku elektřiny, takže jsme byli schopni všechno odzkoušet. Jsou namontovány zařizovací předměty v koupelně (bezvaničkový sprchový kout, toaleta a umyvadlo s integrovanou skříňkou). 

16.08.2018: Probíhá montáž reklamovaných dveří, tentokrát bez závad. Dokončujeme obklad horních řad v koupelně a instalace podlahových a přechodových lišt, zajišťujeme drobné opravy výmalby a následně hrubý stavební úklid domu.

23.08.2018: Namontovali jsme vzduchotechniku, takže dům je nyní automaticky větrán. To je velmi důležité pro dlouhodobě správné fungování dřevostavby. Větrání zajistí předepsanou hygienickou výměnu vzduchu a eliminuje nadměrnou vlhkost například po sprchování. Alespoň základní systém nuceného větrání je standardní výbavou všech našich domů - bez větrání naše domy zkrátka nestavíme. Dále jsme naistalovali ohřívač teplé užitkové vody (Dražice 160L) a systém detekce úniku a spotřeby vody EVODNÍK. Je to český systém, který dokáže uzavřít hlavní přívod vody do domu a v případě havárie rozvodu vody tak předejít velkým škodám na majetku. 

28.8.2018: Proběhla montáž hromosvodu a zapojili jsme elektronický zabezpečovací systém a celý dům po elektronické a elektrotechnické stránce oživili. 

31.08.2018: Předáváme dům investorovi, který plánujeme během září montáž kuchyňské linky a připojení domu na zdroj vody (studna) a obecní kanalizaci.