PROVODOV (Zlín)
PROVODOV (Zlín)
PROVODOV (Zlín)
PROVODOV (Zlín)
PROVODOV (Zlín)
PROVODOV (Zlín)

PROVODOV (Zlín)

Typový dům FRIZZANTE

Období realizace
06-09/2016

Zastavěná plocha
149
Podlahová plocha
128
Výška hřebene
5.5 m
Sklon střechy
24°

Projekt tohoto ryze individuálního domu (10,0 x 14,9 m) zcela respektuje potřeby klienta a jeho čtyřčlenné rodiny a zároveň zapadá do malebné kopcovité krajiny Slovácka. Při návrhu domu byl kladen zvláštní důraz na statickou i tepelně-technickou stránku návrhu, protože zimy v Provodově jsou dlouhé a tuhé. Jedná se o montovanou dřevostavbu z difuzně otevřených panelů. Provětrávaná fasáda s kamenným obkladem na části stavby a velké přesahy sedlové střechy přes štít ladí s tradiční výstavbou v podhorské oblasti.

Jedná se difuzně otevřenou skladbu panelů DMK Difu vyplněných foukanou izolací (160 mm). Z vnější strany je již ve výrobě osazena dřevovláknitá deska STO. V místech kamenného obkladu je vnější zateplovací systému redukován, je vytvořena provětrávaná mezera a připraven Fermacell HD, na který se bude lepit kamenný obklad. Vstupní dveře i okna (trojskla, šestikomory, trojí těsnění) jsou osazena již ve výrobě a důsledně oblepena systémovými páskami. Ve vazníkovém krovu je vytvořen úložný prostor. Dům je vytápěn krbovou vložkou s teplovodním výměníkem a záložní elektrospirálou. V domě je instalováno nucené větrání.

Hodnocení výstavby z pohledu investora:

  • Při výběru firmy pro stavbu domu jsme navštívili několik firem a prověřovali si reference, vlastní technické provedení i cenové relace nabídek. Po vyhodnocení těchto základních kritérií jsme jednoznačně vybrali dodavatele – společnost MORAVSKÉ DŘEVOSTAVBY.
  • Výstavba probíhala podle předem schváleného harmonogramu. Prefabrikované stěnové panely i s osazenými okny byly s naprostou precizností a profesionalitou namontovány v neuvěřitelně krátké době. Během 14 dnů byla hotová hrubá stavba včetně střechy. Přístup stavbyvedoucího, pana Trybučka, byl z našeho pohledu po odborné a organizační stránce a při řešení našich požadavků nad rámec SoD zcela výjimečný.
  • Myslíme, že jsme si dům na základě komunikace s dodavatelem v průběhu přípravy projektu zvolili prostorově a dispozičně tak, aby rozhodně odpovídal našim požadavkům.
  • Firmu MORAVSKÉ DŘEVOSTAVBY doporučujeme vzhledem k výše uvedeným odborným a organizačním kvalitám.

30.7.2017, Marie Hrubá a Pavel Petráš

Chci také takový dům

Příběh domu

PROVODOV (Zlín)

20. 6. 2016

Montáž panelů

V 11h jsme zahájili montáž panelů pomocí jeřábu AD28. Za necelé tři hodinky je hotovo. Dokonce i pršet přestalo a výhled počasí na příštích několik dní je stabilní. Právě déšť jasně odhaluje výhodu panelového systému výstavby dřevostaveb - panely DMK Difu jsou navrženy z materiálů, které disponují garancí od výrobce proti působení povětrnostních vlivů, navíc jsou stěny chráněny proti zatečení vrchem. Při transportu jsou panely chráněny stavební plachtou.

Fotografie reference ${house?.title}

Líbí se vám tento dům?

Napište nám.