ŠKVOREC (Praha-východ)
ŠKVOREC (Praha-východ)
ŠKVOREC (Praha-východ)
ŠKVOREC (Praha-východ)
ŠKVOREC (Praha-východ)
ŠKVOREC (Praha-východ)

ŠKVOREC (Praha-východ)

Typový dům AURELIUS

Období realizace
od 04/2024

Zastavěná plocha
91.4
Podlahová plocha
73.8
Výška hřebene
5.1 m
Sklon střechy
25°

Naše část příběhu domku v bývalé pivovarské zahradě ve středočeském Škvorci se začala psát na on-line veletrhu Veleton v zimě 2023, kdy jsme se po nějakém čase dostali k nacenění individuálního projektu a následně si investoři jeli prohlédnout naši stavbu v Blovicích. Nicméně se ukázalo, že stávající studie domu nesplňuje jejich finanční očekávání, proto sáhli po našem typovém domě AURELIUS, který o metr prodloužili. Postupně jsme s investory vyladili snad každý centimetr čtverečný plochy domu i vnitřních stěn a dům se podařilo úspěšně povolit, ikdyž to nebylo zrovna snadné a kostlivci vyskakovali ze skříní jeden za druhým. Za pomoci rodinného přítele a technického dozoru v jedné osobě se investorům povedlo vyřešit i poměrně příkrý sjezd na pozemek. Velký dík patří panu sousedovi, se kterým se investoři dohodli na využití přístupu k jeho domu pro zapatkování jeřábu.

Jedná se o klasickou dispozici 3+kk, s koupelnou, toaletou, technickou místností a spíží. Pokoje jsou orientovány na východ do zahrady a vyjma pracovny budou mít výstup na terasu. Dům je navržen jako difuzně otevřená montovaná dřevostavba v certifikovaném stavebním systému DMK (skladba DMK Difu s vnější dřevovláknitou deskou tl. 100 mm). Již ve výrobě byla do panelů osazena okna DafePlast Progress s trojskly vhodná pro výstavbu v pasivním standardu. Střecha je sedlová se sklonem 25° a je tvořena dřevěnými příhradovými vazníky. Hlavním zdrojem vytápění je tepelné čerpadlo vzduch-vzduch (modul CoolBreeze), které je integrováno v systému řízeného větrání s rekuperací tepla. Doplňkově budou v podlahách instalovány elektrické topné fólie. V obývacím pokoji jsou osazena kamna Schiedel King Fire zabudovaná v komínovém tělese. Ohřev teplé vody je vyřešen bojlerem s vestavěným tepelným čerpadlem.

Naše dodávka spočívá ve výstavbě horní dřevostavby na klíč. Základovou desku a přípojky má na starosti místní dodavatel investorů. Po tom, co jsme zvládli dům s větším jeřábem namontovat z nájezdu sousedního pozemku, bude asi největším oříškem luxferová stěna v koupelně a možná i nepřímé LED osvětlení. Uvidíme, jak se nám to podaří, ale pokusíme se udělat maximum.

Domluvit prohlídku

Příběh domu

ŠKVOREC (Praha-východ)

2. 4. 2024

Montáž dřevostavby

Víkendový prach ze Sahary, který přes Velikonoce pokryl celé Česko, už smyl noční déšť a přišlo ochlazení a vítr. Na samotnou montáž je ale naštěstí docela dobře. Máme domluvený částečný zábor komunikace a využití nájezdu souseda pro jeřáb, který postupně bere z kamionu jeden panel po druhém a spolu s našimi tesaři je umisťuje na svá místa. Dům se nám doslova rodí pod rukama. Odpoledne přijde čas na osazení komína s integrovanými krbovými kamny a konstrukci střechy z dřevěných střešních příhradových vazníků. Večerní odjezd ještě okoření vyjmutí trubky oplocení, aby mohl jeřáb vyjet. Uff, ale povedlo se to a dům je za den namontovaný a je na noc zamčený a zajištěný.

Fotografie reference ${house?.title}

Chcete navštívit tento dům?

Napište nám.