Reference / Velké Meziříčí

Období realizace

08-09/2020

Charakteristika domu

Je úžasné stavět přímo v místě podnikání, jako je tomu i v případě malého domku PINOT, který realizujeme jako rekreační objekt v chatové kolonii na okraji Velkého Meziříčí. Prvním krokem byla ovšem demolice stávající objektu a poté teprve následovalo vyprojektování a povolení nové chaty. Přístup na staveniště nebyl optimální, rozhodně to nebylo na klasický kamion. Ale kde je vůle, tam to jde vždy. Investor se dohodl s majitelem na přejetí přilehlé louky a my jsme zajistili menší auto pro převoz panelů, které se do výrobní areálu několikrát otočilo.  

Dům je navržen z certifikovaného stavebního systému DMK se zesílenými tloušťkami izolací. Obvodové stěny jsou koncipovány jako difuzně otevřené a na stavbu byly dodány i s osazenými okny DafePlast Progress, které splní i nároky na pasivní domy. Valbová střecha je tvořena dřevěnými příhradovými vazníky. Dům je vytápěn elektrickými přímotopy v kombinaci s krbovými kamny. V domě je naržen a bude zrealizován systém nuceného větrání zn. Aereco. Naše práce spočívá v dodávce hrubé uzavřené stavby, tedy obvodových stěn, oken, dveří, komína, střešní konstrukce, krytiny, klempířských prvků, vnitřní parobrzdné roviny stropu vč. tepelné izolace a vnější finální silkonové fasády vč. vnějších parapetů. Zbylé činnosti jsou na investorech. 

3.8.2020: Odvolali jsme dnešní montáž domu, protože prší a prší... tak že se v tom zkrátka nedá dělat.

10.8.2020: Zahajujeme montáž domu. Najíždí jeřáb a menší auto s rukou pro převoz panelů. Není to úplně jednoduché, ale jde to zvládnout. Postupně s pomocí jeřábové techniky ukládáme jednotlivé panely na svá místa. Osazujeme první díl komínové tělesa a vnitřní ztužující příčky. 

11.8.2020: Pokračujeme v montáži vazníků. Sestavujeme ztužidlové pole a jeřábem jej vyzdvihneme nahoru. Poté osazujeme a průběžně větrujeme další vazníky a také vrchní díl prefabrikovanékomína Schiedel Absolut Parat. 

12.8.2020: Dokončujeme konstrukci valby a pracujeme na revizní lávce. 

13.8.2020: Zhotovujeme zarážky a připravujeme stavbu pro nástup pokrývačů. 

14.8.2020: Pokrývači instalovali pojistnou střešní hydroizolaci (difuzně otevřenou střešní folii). 

17.8.2020: Pokračujeme v práci na střeše. Laťujeme. Uvnitř zahajujeme práce na vnitřní parotěsné rovině stropu z OSB.

19.8.2020: Dokončujeme pokládku betonové střešní krytiny KM Beta. Instalujeme klempířské prvky v barveném pozinkovaném plechu KJG. 

20.8.2020: Pracujeme na podbití římsy smrkovými palubkami opatřenými nátěrem OSMO. Máme hotovou parotěsnou rovinu stropu. 

24.8.2020: Předáváme dokončenou první stavební etapu investorovi. 

26.8.2020: Připravujeme dům na zhotovení podkladní vrstvy fasády. Instalujeme rohy a diagonální výztuže u rohů okenních otvorů. Sekundární hydroizolační rovina pod vnějšími parapety je hotová už z výroby. 

27.8.2020: Dům je kompletně v minerálním lepidle s výztužnou síťovinou v systému dodavatele fásady, firmy STO. 

28.8.2020: Probíhá aplikace tepelné celulózové izolace ClimatizerPlus. 

7.9.2020: Kontrola podkladu fasády prokázala, že je vyzrálá a je tedy připravena pro zhotovení finální silikonové omítky.

10.9.2020: Zhotovujeme finální silikonovou fasádu v odstínu dle výběru investora. 

11.9.2020: Fasáda je hotová, osazujeme parapety a demontujeme lešení. Hrubá uzavřená stavba je z naší strany hotová a je připravena k předání.