Individuální projekt DŮM MEZI ŘEKAMI

Cena s DPH –    Co vše je součástí ceny
Zastavěná plocha 115.20 m²
Podlahová plocha 96.96 m²
Výška hřebene 5.20 m
Sklon střechy 25°

V krajině, jejíž ráz určují dvě krásné řeky, Jihlava a Oslava, které se zařezávají hluboko do jejích prastarých geologických vrstev a kde člověk zanechal svou nesmazatelnou stopu v podobě nedaleké jaderné elektrárny Dukovany i dnes už uzavřených černouhelných dolů v Rosicko-Oslavanském revíru, právě zahajujeme montáž dřevostavby dle individuálního projektu. V nové rezidenční zóně v Nové Vsi u Oslavan vyroste během několika týdnů jednoduchý rodinný dům o půdorysných rozměrech 8,4 x 11,2 m s připojenou garáží o rozměrech 3,2 x 6,4 m. Vnitřní dispozice (3+kk) zcela respektuje individuální požadavky investorů na pohodové rodinné bydlení. Tvarově dům vychází z našeho oblíbeného typového domu Aurelius. Projektová dokumentace byla v režii našich dvorních projektantů z Atelieru D.N.K.

Dům je navržen z celostěnových difuzně otevřených panelů DNK Difu s rozšířenou předstěnou, parobrzdnou rovinou na stropě z OSB, zesílenými tepelnými izolacemi stěn, stropu i podlahy. Ozdobou domu jistě budou krbová kamna vestavěná do komínového tělesa (Schiedel KingFire). Skladba podlahy je kompletně suchá (Fermacell 2E22). Pochopitelně nechybí ani systém větrání. Garáž je navržena jako difuzně uzavřená.

Zaslat dotaz

Schématický půdorys domu

Studie: Pohled z ulice

Studie: Pohled ze zahrady

Reference / Nová Ves u Oslavan (Brno-venkov)

Období realizace

11/2016-01/2017

Charakteristika domu

10/2016: Konečně máme stavební povolení a můžeme se pustit do příprav. Investor si připravuje desku s lokálními dodavateli, ale náš stavbyvedoucí v tuto chvíli funguje jako technický poradce. Je také v našem zájmu, aby deska byla technologicky i rozměrově v pořádku.

7.11.2016: Deska je připravená. Finišuje konstruování jednotlivých panelů a střešních vazníků.

16.11.2016: Panely jsou kompletně hotovy vč. osazených oken, naloženy na kamion a jsou připraveny na pondělní montáž.

21.11.2016, 9:30 h: Zahajujeme montáž dřevostavby. Kdo chcete, přijeďte se podívat. Budete vítáni.

​21.11.2016: Během několika málo hodin jsme k sobě sestavili obvodové stěny domu i garáže, rozmístili několik ztužujících příček a ještě připravili komín pro zítřejší montáž. Práci nám trošku znesnadňoval vítr, ale ve srovnání s tím, co hlásili, to byla pohoda. Stěny domu jsou tvořeny panely DNK Difu s minerální vatou mezi nosnými sloupky (KVH 60/140), fasádní dřevovládnitou deskou STO tl. 60 mm a OSB4 (Egger) jako ztužujícíc a parobrzdnou rovinou uvnitř interiéru. Rozvody budou vedeny v rozšířené (60 mm) zateplené předstěně. Ve stěnách jsou již osazena okna (DafePlast Synego s jednostrannou imitací dřeva, trojskla) a to vč. systémového oblepení vzduchotěsnými páskami. Nad velkými okny je provedena příprava na předokenní žakuzie. Na garáži jsou navrženy difuzně uzavřené panely (DNK Economy) s tepelnou izolací z minerální vaty, standardním nezatepleným instalačním roštěm a Fermacell deskou s vnější strany, na kterou bude aplikován kontaktní zateplovací systém (EPS 60 mm). Dnes budeme ještě vyrovnávat a kotvit, zítra přijdou na řadu vazníky.

22.11.2016: Probíhá montáž dřevěných střešních vazníků s kovovými deskami s prolisovanými trny vč. příčných lisovaných ztužidel v úrovni horního i spodního pásu. Vysoká tuhost vazníkové konstrukce střechy je velice důležitou složkou celkové tuhosti dřevostavby. Osazujeme štítové panely na dům a také je umístěn a smontován prefabrikovaný komín s integrovanými krbovými kamny - Schiedel KingFire. Probíhá dokotvení panelů.

23. -25. 11.2016: Zahujujeme montáž střešní folie (150 g/m2) vč. kontralatí, latí a okapnic. Stavba je nyní zabezpečena proti povětrnosti. Je proveden standardizovaný detail odvětrání hřebene. Provádí se montáž revizní lávky v podstřeší, budou se osazovat zarážky pro tepelnou izolaci a vlez do podstřeší. Dokončujeme laťování.

28.-30.11.2016: Probíhá montáž skládané střešní krytiny KM Beta Brilliant vč. střešního výlezu a stoupací plošiny, provádí se montáž žlabů a okapů (barvený plech KJG) a oplechování komína a štítu přiléhajícího ke garáži.

1.-2.12.2016: Provedli jsme úspěšnou zátopovou zkoušku v komínu s integrovanými krbovými kamny Schiedel King Fire. Instalujeme parobrzdnou rovinu z OSB AirStopFinishEco s přelepenými spoji. Panely byly kompletně podmazány termoizolační expanzní maltou Fermacell, která zajistí jejich liniové celoplošné podepření. Na tah a smyk jsou panely kotevny úhelníky (v rozích a u napojení velkými, ve střední části menšími). Jsou připraveny průchodky pro nucené větrání Aereco skrz obvodové stěny i parobrzdnou rovinu na stropě. Staví se lešení pro montáž palubek a zhotovení fasády STO.

5.-6.12.2016: Instalují se předem natřené palubky (nátěr: 2x tenkovrstvá olejová lazura OSMO v odstínu dle výběru investora).

7.12.2016: Aplikuje se celulózová tepelná izolace ClimatizerPlus. Její finální výška na domě je stanovena v PD na 350 mm, musí se tedy nafoukat o 15% víc, aby se eleminovalo její výrobcem deklarované slehnutí. Na nevytápěné garáži je vstva tepelné izolace snížena.

8.- 15.12.2016: Využíváme předvánoční oblevy a dům dáme kompletně do lepidla vč. vnějších parapetů i kontaktního zateplovacího systému (EPS 60 mm) na garáži. Celý systém fasády na domě je zhoteven v certifikovaném systému firmy STO a je určen pro difuzně otevřené skladby. Vzhledem k zimnímu období jsme použili speciální zimní směsi lepidel, které umožňují bezpečnou práci až do -5°C. Zhotovení fasády v systému STO na podkladní dřevovláknité desce je technologicky poměrně náročný proces a vyžaduje zkušenou a proškolenou prováděcí firmu.

12.-16.12.2016: Naváží se materiály pro SDK konstrukce a suché podlahy v systému Fermacell. Začínáme s rastrováním příček a stropu, jednostranným záklopem příček deskami Rigistabil. Spolu s námi v domě působí také investor, který si zhotovuje elektroinstalace, a také jeho subdodavatel pro rozvody vody a odpadů. Provádí se tepelná izolace rozšířených předstěn (60 mm) a akustická izolace příček.

19.-23.12.2016: Intenzivně pracujeme na sádrokartonářských konstrukcích. Provádíme záklápění příček, stěn i stropu. V rozích používáme speciální výztužné pásky, abychom omezili vlasové trhliny v rozích vlivem teplotních a objemových změn. U krbu se vyloupla designová nika na dřevo, která se prorýsuje také do ložnice, kde plní funkci odkládací plochy. Montují se vodotěsné systémové desky Wedi do koupelny. Naše práce se pomalu chýlí ke konci.

01/2017: Navazujeme na práci investora a zhotovujeme suché podlahy v systému Fermacell. Nejprve provedeme vyrovnávací podsyp (Fermacell), který dokonale srovná nerovnosti základové desky. Poté křížem skládáme 2 vrstvy podlahového polystyrenu (80+60) a následují speciální podlahové prvky Fermacell 2E22. Jedná se o 2 desky (2x12,5 mm), které jsou již ve výrobě k sobě slepeny a mají po všech stranách velký falc, přes který se desky lepí a sponkují k sobě.

27.1.2017: Osazujeme vzduchotechnickou jednotku Aereco, přísávací akustické štěrbiny v barvě finální fasády (která ještě není vzhledem ke klimatickým podmínkám zhotovena) a odsávací štěrbiny v koupelně, na toaletě a v kuchyni. Finální fasádu natáhneme až na jaře, až se se oteplí.

13.4.2017: Počasí se před Velikonocemi přeci jen trochu umoudřilo a my jsme mohli dodělat finální silikonovou fasádu. Podívejte se, myslím, že se nám to povedlo.