Individuální projekt DŮM NA HORÁCKU

Cena s DPH –    Co vše je součástí ceny
Zastavěná plocha 86.25 m²
Podlahová plocha 72.10 m²
Výška hřebene 5.60 m
Sklon střechy 30°

SOBOTA 6.10. 10-17h: DEN OTEVŘENÝCH DŘEVOSTAVEB

Je velice zvláštní, jak jsou věci jednoduché, když jsou k sobě lidé upřimní a navzájem si snaží vyhovět. Na sklonku letošní zimy za mnou přišel investor, který se spolu se svou rodinou nedávno vrátil ze zahraničí s úmyslem postavit si zde svůj dům. Měl jasnou představu o částce, kterou má dům stát, a požadoval jednoduché, rychlé a funkční řešení s dispozicí 3+kk. Podle definované ceny jsme odhadli zastavěnou plochu domu a naši projektanti se s chutí pustili do práce. Za pár dní jsme měli na stole půdorys a pohledy, nabídku i časový harmonogram. Během dvou týdnů jsme každý o krůček ustoupili, abychom si podali ruce a mohli jsme rozjet přípravu stavby na plné obrátky. Po půl roce příprav stojíme s investorem společně v dešti a větru u jeho právě montované dřevostavby a máme radost z toho. Když lidé opravdu chtějí společně pracovat, tak je nezastaví nic. Teď nezbývá než zabrat, aby mladá rodina bydlela co nejdříve ve svém novém domě. Tak vzhůru do práce!

Vnitřní dispozice obdélníkového domu je navržena jako 3+kk se vstupem z čelní strany. Vesnický ráz dodává domu prudší (30°) sedlová střecha, která má na jižní straně zvětšený přesah kvůli lepšímu zastínění velkých oken v obytných místnostech orientovaných k jihu.

SOBOTA 6.10. 10-17h: DEN OTEVŘENÝCH DŘEVOSTAVEB

Přijďte se podívat, jak stavíme naše domy a jak jsme za dva týdny od zahájení pokročili.

Zaslat dotaz

Půdorys domu

Reference / SVATOSLAV (okr. Třebíč)

Období realizace

od 09/2018

Charakteristika domu

Konečně se investorovi v druhé polovině srpna podařilo vybojovat stavební povolení a my můžeme začít stavět. Někdy to ale nejde všechno tak, jak si člověk naplánuje a náš dodavatel desky zcela selhal a vůnec nenastoupil. Naštěstí jsou zde lidé, které znáte léta a vytáhli nás z bryndy - během dvou týdnů prodlouženého léta byla deska hotová. Poděkování patří Dušanovi a jeho partě!

24.9.2018: Montujeme dům! Dnes je to tak trochu navzdory větru a dešti, ale zvládli jsme to bez ztráty kytičky. 

Dům je navržen jako difuzně otevřená dřevostavba ze stavebního systému DNK. Skladbu obvodových panelů jsme volili ve variantě DNK Difu s rozšířenou předstěnou (60 mm), celulózou mezi nosnými sloupky (60/140) a 60 mm silnou dřevovláknitou deskou na vnějším líci. Do panelů byla již ve výrobě osazena okna DafePlast Progress na podkladním profilu UltraFoam. Pochopitelně se jedná o trojskla. Již ve výrobě byly v panelech připraveny prostupy pro decentrální větrání s rekuperací od firmy inVENTer. Všechny příčky byly vyrobeny již ve výrobní hale a jsou tvořeny dřevěnými profily KVH 60/100 s jednostranným opláštěním Fermacell. Střešní konstrukce sedlové střechy se sklonem 30° a asymetrickými přesahy je tvořena dřevěnými vazníky s kovovými deskami s prolisovanými trny. Po sestavení tuhých ztužidlových polí, která byla jako první vyzdvižena na nosné obvodové panely, jsme osadili i zbývající vnitřní vazníky a řádně je ukotvili a zavětrovali.

25.9.2018: Dotahujeme chemické kotvy, pokračujeme v kompletaci vazníkové konstrukce. Probíhá montáž štítových panelů s vnější dřevovláknitou deskou a montáž a ukotvení komínového tělesa Schiedel Absolut Parat dodaného vč. úpravy nadstřešní části.  

26.9.2018: Pokračujeme v montáži revizní lávky a zarážek pro foukanou izolaci. Připravujeme konstrukci pro nástup pokrývače. 

27.9.2018: Stavíme lešení pro instalaci palubek podbití římsy a fasádu. Zahajujeme práce na parobrzdné rovině stropu a laťování střechy. Musíme využít krásných podzimních dnů. 

1.10.2018: Střecha je po slunečném víkendu kompletně zalaťována. Parobrzdná rovina stropu z OSB je rovněž naistalována. Nyní přelepíme spoje AirStop páskou a dokončíme "podmazání" domu expanzní maltou Fermacell, která zajistí lineární podepření domu. 

3.10.2018: Intenzivně pracujeme na pokládce krytiny, instalaci klempířských prvků (okapy, svody, oplechování komína). Dokončili jsme přelepení vnitřní parobrzdné obálky budovy a to včetně přelepení styku základová deska-panel pomocí butylové pásky. 

4.10.2018: Dokončujeme střechu a podbití přesahů střechy. Začínáme rastrovat stropy pro zavěšení SDK podhledu, zahajujeme montáž rozvodů vody, které jsou vedeny v příčkách, předstěnách a stropech. Od vedení v podlaze jsme zcela upustili. 

5.10.2018: Včera jsme předali první etapu výstavby investorovi. Je kompletně dokončený střešní plášť vč. podbití přesahů střechy palubkami opatřenými 2x nátěrem OSMO. Je to tenkovrstvá olejová lazura, která vydrží léta. Máme narastrovaný strop, jsou hotové základní rozvody vody. Stavba je připravená na zítřejší Den otevřených dřevostaveb. 

17.10.2018: Provádíme rozvody elektřiny dle požadavků investora. Příští týden se do domu vrátí sádrokartonáři a začneme zaklápět.