Individuální projekt DŮM NA HORÁCKU

Cena s DPH –    Co vše je součástí ceny
Zastavěná plocha 86.25 m²
Podlahová plocha 72.10 m²
Výška hřebene 5.60 m
Sklon střechy 30°

Je velice zvláštní, jak jsou věci jednoduché, když jsou k sobě lidé upřimní a navzájem si snaží vyhovět. Na sklonku letošní zimy za mnou přišel investor, který se spolu se svou rodinou nedávno vrátil ze zahraničí s úmyslem postavit si zde svůj dům. Měl jasnou představu o částce, kterou má dům stát, a požadoval jednoduché, rychlé a funkční řešení s dispozicí 3+kk. Podle definované ceny jsme odhadli zastavěnou plochu domu a naši projektanti se s chutí pustili do práce. Za pár dní jsme měli na stole půdorys a pohledy, nabídku i časový harmonogram. Během dvou týdnů jsme každý o krůček ustoupili, abychom si podali ruce a mohli jsme rozjet přípravu stavby na plné obrátky. Po půl roce příprav stojíme s investorem společně v dešti a větru u jeho právě montované dřevostavby a máme radost z toho. Když lidé opravdu chtějí společně pracovat, tak je nezastaví nic. Teď nezbývá než zabrat, aby mladá rodina bydlela co nejdříve ve svém novém domě. Tak vzhůru do práce!

Vnitřní dispozice obdélníkového domu je navržena jako 3+kk se vstupem z čelní strany. Vesnický ráz dodává domu prudší (30°) sedlová střecha, která má na jižní straně zvětšený přesah kvůli lepšímu zastínění velkých oken v obytných místnostech orientovaných k jihu.

Zaslat dotaz

Půdorys domu

Reference / SVATOSLAV (okr. Třebíč)

Období realizace

od 09/2018

Charakteristika domu

Konečně se investorovi v druhé polovině srpna podařilo vybojovat stavební povolení a my můžeme začít stavět. Někdy to ale nejde všechno tak, jak si člověk naplánuje a náš dodavatel desky zcela selhal a vůnec nenastoupil. Naštěstí jsou zde lidé, které znáte léta a vytáhli nás z bryndy - během dvou týdnů prodlouženého léta byla deska hotová. Poděkování patří Dušanovi a jeho partě!

24.9.2018: Montujeme dům! Dnes je to tak trochu navzdory větru a dešti, ale zvládli jsme to bez ztráty kytičky. 

Dům je navržen jako difuzně otevřená dřevostavba ze stavebního systému DNK. Skladbu obvodových panelů jsme volili ve variantě DNK Difu s rozšířenou předstěnou (60 mm), celulózou mezi nosnými sloupky (60/140) a 60 mm silnou dřevovláknitou deskou na vnějším líci. Do panelů byla již ve výrobě osazena okna DafePlast Progress na podkladním profilu UltraFoam. Pochopitelně se jedná o trojskla. Již ve výrobě byly v panelech připraveny prostupy pro decentrální větrání s rekuperací od firmy inVENTer. Všechny příčky byly vyrobeny již ve výrobní hale a jsou tvořeny dřevěnými profily KVH 60/100 s jednostranným opláštěním Fermacell. Střešní konstrukce sedlové střechy se sklonem 30° a asymetrickými přesahy je tvořena dřevěnými vazníky s kovovými deskami s prolisovanými trny. Po sestavení tuhých ztužidlových polí, která byla jako první vyzdvižena na nosné obvodové panely, jsme osadili i zbývající vnitřní vazníky a řádně je ukotvili a zavětrovali.

25.9.2018: Dotahujeme chemické kotvy, pokračujeme v kompletaci vazníkové konstrukce. Probíhá montáž štítových panelů s vnější dřevovláknitou deskou a montáž a ukotvení komínového tělesa Schiedel Absolut Parat dodaného vč. úpravy nadstřešní části.  

26.9.2018: Pokračujeme v montáži revizní lávky a zarážek pro foukanou izolaci. Připravujeme konstrukci pro nástup pokrývače. 

27.9.2018: Stavíme lešení pro instalaci palubek podbití římsy a fasádu. Zahajujeme práce na parobrzdné rovině stropu a laťování střechy. Musíme využít krásných podzimních dnů. 

1.10.2018: Střecha je po slunečném víkendu kompletně zalaťována. Parobrzdná rovina stropu z OSB je rovněž naistalována. Nyní přelepíme spoje AirStop páskou a dokončíme "podmazání" domu expanzní maltou Fermacell, která zajistí lineární podepření domu. 

3.10.2018: Intenzivně pracujeme na pokládce krytiny, instalaci klempířských prvků (okapy, svody, oplechování komína). Dokončili jsme přelepení vnitřní parobrzdné obálky budovy a to včetně přelepení styku základová deska-panel pomocí butylové pásky. 

4.10.2018: Dokončujeme střechu a podbití přesahů střechy. Začínáme rastrovat stropy pro zavěšení SDK podhledu, zahajujeme montáž rozvodů vody, které jsou vedeny v příčkách, předstěnách a stropech. Od vedení v podlaze jsme zcela upustili. 

5.10.2018: Včera jsme předali první etapu výstavby investorovi. Je kompletně dokončený střešní plášť vč. podbití přesahů střechy palubkami opatřenými 2x nátěrem OSMO. Je to tenkovrstvá olejová lazura, která vydrží léta. Máme narastrovaný strop, jsou hotové základní rozvody vody. Stavba je připravená na zítřejší Den otevřených dřevostaveb. 

17.10.2018: Provádíme rozvody elektřiny dle požadavků investora. Příští týden se do domu vrátí sádrokartonáři a začneme zaklápět. 

23.10.2018: Sádrokartonáři intenzivně pracují na instalaci tepelné a akustické izolace do předstěn a příček. Začínáme zaklápět stropy i příčky. Na veškeré svislé konstrukce používáme výhradně sádrovláknité desky Fermacell, které vynikají nejen výbornou statikou (zavěsíte na ně až 100 kg na hmožninku), ale také solidní akustikou. 

25.10.2018: Zateplujeme podstřeší foukanou tepelnou izolací Climatizer Plus ve finální tloušťce 380 mm. To znamená, že musíme nafoukat cca o 10-15% více, abychom následně vrstva sedla na požadovanou hodnotu. U volně foukaných izolací je to zcela běžné. Pokud se fouká do dutiny, je praxe zcela jiná. 

26.10.2018: Dokončujeme záklopy konstrukcí. Na stropě je použitý červený sádrokarton - protipožární. Pomalu začínáme se souvsrtvím suché podlahy v systému Fermacell. Konečně máme dům zvenku v lepidle. Nyní budeme čekat na jeho vyzrání a poté budeme natahovat finální silikonovou omítku. 

31.10.2018: Máme položeny podlahy v koupelně a zádveří, kde proběhla i montáž podlahového topení (odporových drátů) do lepidla pod dlažbu. Je hotová hydroizolace v koupelně a je osazen bezvaničkový sprchový kout v systému Fermacell - kompletně do speciálně rychletuhnoucího podsypu, který cementovláknitý prvek i odpady dokonale fixuje. 

4.11.2018: Jsou položeny dlažby v zádveří a v koupelně. 

7.11.2018: Pracujeme na obkladech v koupelně. Je to kombinace dvou obkladů a mozaiky. Pan obkladač si musí dát záležet :-). Dokončili jsme záklop stěn v obývacím pokoji a kuchyni, aby si truhlář investora mohl kuchyň přesně zaměřit. Jsou objednány podlahové krytiny i interiérové dveře - jejich montáž je naplánována ještě před koncem letošního roku!

15.11.2018: Jsou dokončené veškeré záklopy konstrukcí v celém domě. Nyní instalujeme výztužné pásky do rohů a tmelíme. Dokončujeme obklady v koupelně, spárujeme.

22.11.2018: Tmelíme a následně brousíme povrchy stěn a stropu. V koupelně je dokončena mozaika, jsou osazeny zařizovací předměty. 

28.11.2018: Pokládáme tepelnou izolaci podlahy ve všech místnostech. Instalujeme bojler - 160L, Dražice. 

3.12.2018: Provádíme suché podlahy v systému Fermacell, konkrétně prvky 2E22.

4.12.2018: Probíhá výmalba interiéru. Prudce se otepluje, zahajujeme práce na finální fasádě, penetrujeme, osazujeme vnější parapety.

5.12.2018: Za nádhetného slunečného počasí zhotovujeme finální fasádu na třech stranách domu. Zároveň probíhá kompletace elektroinstalací, osazení salavých nástěných těles, zásuvek, vypínačů a vzduchotechniky s rekuperací zn. inVENTer. 

6.12.2018: Ajaj, ne všechno se vždycky povede a nám se do fasády prokreslily stíny od lešení. Zimní směs od STO má vysokou fotocitlivost, takže bohužel výsledek není ideální. Nedá se nic dělat, ale dům musíme znovu přetřít. Technologicky to ale žádný problém není, stojí to jen náš čas a peníze. Poučení je tedy jasné, příště musí být zkrátka zataženo. 

8.12.2018: Pokládáme plovoucí podlahy v dekoru dle výběru investora. 

10.12.2018: Dokončujeme finální fasádu na poslední severní stěně.  

13.12.2018: Probíhá montáž obložkových zárubní a vnitřních (interiérových) dveří.

14. a 15.12.2018: Dům připojujeme na vodu, kanalizaci, elektřinu a internet. 

17.12.2018: Elektrikáři oživují přípojku. Obkladač a podlahář dodělávají sokly. Připravujeme úklid a nastěhování nových majitelů se blíží.

19.12.2018: Je uklizeno a noví majitelé se stěhují. Montuje se kuchyňská linka, osazuje se pračka se sušičkou, stěhováci jsou v plné pohotovosti. Dobrá věc se podařilo a mladá rodina oslaví Vánoce ve svém novém domě. VESELÉ VÁNOCE!