Individuální projekt DŮM S VÝHLEDEM

Cena s DPH –    Co vše je součástí ceny
Zastavěná plocha 119.60 m²
Podlahová plocha 98.80 m²
Výška hřebene 5.30 m
Sklon střechy 25°

Je pro nás obrovskou ctí, že můžeme stavět dům pro Aničku s Honzou na nádherné parcele na okraji obce Újezd přímo pod hřebenem Vizovických vrchů. Je to odtud výhled, že se Vám až tají dech. Oba hned na začátku věděli, že jejich nový domov bude dřevostavba. Navíc Anička dlouhodobě pracuje pro ADMD v oblasti marketingu, takže má dřevo doslova v krvi.

Všechno začalo oboustranně otevřenou diskusí nad tím, jak by měl dům vlastně vypadat, jak má být velký a kolik může stát peněz. Na základě těchto prvních indícií se mladí investoři obrátili na architekta, aby jim zpracoval studii dle jejich představ. Následovalo zhotovení projektové dokumentace pro stavební povolení - to si investoři již vyřizovali sami a obdrželi jej začátkem prázdnin. My jako realizační firma jsme pouze ve shodě s investory drobně upravili některé skladby a technologie, ale jinak zůstala základní myšlenka plně zachována. 

Dům je navržen jako montovaná dřevostavba z českého certifikovaného stavebního systému DMK s difuzně otevřenou skladbou stěny (panel DMK Difu s vnější dřevovláknitou deskou). Na východní podélné stěně směrem do zahrady je navržena dřevěná provětrávaná fasáda, která umocňuje moderní vzhled domu s bezpřesahovou sedlovou střechou tvořenou dřevěnými příhradovými vazníky. Dům obdélníkového půdorysu o rozměrech 8,1 x 15,1 m disponuje 3 pokoji, obývacím prostorem s kuchyní, koupelnou s vanou, sprchou a toaletou, samostatnou toaletou a technickou místností. Dům je vytápěn tepelným čerpadlem vzduch-vzduch (CoolBreeze) napojeným na systém řízeného větrání s rekuperací tepla (jednotka Futura L od firmy Jabltoron). Doplňkově jsou navrženy topné kabely v podlaze a především krbová kamna s akumulační obestavbou. Ohřev TUV zajišťuje bojler s integrovaným tepelným čerpadlem. Naše dodávka zahrnuje hrubou uzavřenou stavbu, tj. obvodové stěny vč. oken (trojskla s trojím těsněním) a vchodových dveří, ztužující příčky, střecha (vazníková konstrukce, krytina, klempířské prvky), finální silikonová fasáda i provětrávaná dřevěná fasáda a vnitřní parobrzdná rovina vč. zateplení stropu celulózou.  

Zaslat dotaz

Půdorys domu

Dům s dřevěnou fasádou

Vstupní strana domu

Reference / Újezd (okr. Zlín)

Období realizace

od 09/2023

Charakteristika domu

08/2023: Investoři s pomocí šikovného pana bagristy a místní stavební party zhotovili základovou desku. Ladíme termín pro montáž. 

4.9.2023: Deště a psí počasí konce prázdnin konečně odeznělo a vysvitlo slunce. Začínáme stavět! Za pomoci jeřábu usazujeme celé stěny vč. zabudovaných oken (profil DafePlast Progress určený pro výstavbu v pasivním standardu) na svoje místo na základové desce. K obvodovým stěnám (difuzně otevřený panel DMK Difu s vnější dřevovláknitou deskou tl. 100 mm, nosné sloupky 60/140 plus celulózová izolace mezi nimi, vnitřní parobrzdná rovina z velkoplošné OSB 4 desky tl. 15 mm a vodorovný rastr instalační předstěny z KVH 60x60 á 625 mm) postupně přidáváme i vnitřní ztužující příčky, které jsou tvořeny dřevěným rámem z KVH 60/100 a jednostranným opláštěním sádrovláknitou deskou Fermacell. Nad okny na jižní a západní stranu je provedena příprava na osazení předokenních žaluzií. Do večera máme vše namontované, vyrovnané a zakotvené. 

5.9.2023: Pokračujeme s montáží konstrukce střechy z dřevěných vazníků s kovovými deskami s prolisovanými trny. Značný důraz je kladen na správné zavětrování a ztužení (příčná lisovaná ztužidla). Krajní svislice jsou opláštěny dřevovláknitou deskou, která zároveň tvoří podklad pro budoucí fasádu a zarážku pro tepelnou izolace stropu. Vazníky jsou kotveny oboustrannými úhelníky. Večer je konstrukce střechy hotová. 

6.9.2023: Nastupují pokrývači. Montují okapnice, instalují pojistnou hydroizolaci a laťování střechy. Uvnitř probíhají práce na úložném prostoru v podstřeší (prkenná podlaha s mezerami). 

7.9.2023: Máme zalaťováno a začínáme s pokládkou betonové střešní krytiny Terran Danubia Evo v antracitové barvě. Uvnitř domu osazujem vlez do podstřeší a připravujeme výdřevy pro zavěšení houpacího křesla v obývacím pokoji. 

9.9.2023: Střecha je dokončená. Ale pokrývači se sem ještě jednou vrátí, aby provedli oplechování komína, až bude hotový. Zatím není, protože ještě není úplně jasno o typu krbových kamen a tím i ve výšce zaústění. 

12.9.2023: Zhotovujeme vnitřní parobrzdnou rovinu stropu z OSB Firestop P+D tl. 16 mm. Jedná se o výrobek firmy Kronospan Jihlava. Jde o OSB desku, na kterou je průmyslově nanesena nehořlavá vrstva. Toto řešení s výhodou používáme zejména tam, kde jsou v instalační mezeře podhledů vedeny rozvody vzduchotechniky. 

15.9.2023: Máme kompletně hotovou vnitřní parobrzdnou rovinu vč. přelepení styků OSB desek. Rovněž je oblepena pata panelu v místě kontaktu se základovou deskou a všechny kotevní prvky. 

20.9.2023: Sádrokartonáři investorů provádí rastry příček.

26.9.2023: Dům je připraven pro rozvody vzduchotechniky, elektřiny a vody. Vše je v režii investorů. My zhotovujeme lepidlo s výztužnou síťovinou pro difuzně otevřenou silikonovou fasádu. 

5.10.2023: Lepidlo s výztužnou síťovinou je hotové a nyní bude pár týdnů v klidu zrát. Navážíme materiál pro dřevěnou část fasády.

7.10.2023: Na stavbě proběhl Den otevřených dřevostaveb ADMD. Velké díky patří Aničce s Honzou, kteří svůj nový dům otevřeli zájemcům o dřevostavbu a podělili se s nimi o své zkušenosti z výstavby. Děkuji Vám oběma! 

10.10.2023: Zhotovujeme podklad pro dřevěnou fasádu z modřínového profilu Rhombus. Probíhá výstavba komínového tělesa od firmy Schiedel. Investoři dokončují rozvody řízeného větrání s rekuperací tepla od firmy Jablotron. 

13.10.2023: Máme hotový komín. Zbývá natáhnout finální omítku a dodělat oplechování. 

2.11.2023: Aplikujeme tepelnou celulózovou izolaci ClimatizerPlus do podstřeší. Čekáme na vyzrání podkladní vrstvy (lepidla s výztužnou síťovinou), abychom mohli zhotovit finální silikonovou fasádu a následně i dřevěný modřínový obklad. Investor pokračujeme v pracích uvnitř domu. 

23.11.2023: Využili jsme posledního záchvěvu teplého počasí před zimou a zhotovili jsme finální silikonovou fasádu v systému STO v bílé barvě. Investoři mají veškeré vnitřní rozvody téměř hotové a chystají se pomalu zaklápět. Nejvyšší čas, abychom provedli kontrolní blowerdoor test. 

28.11.2023: Blowerdoor test vyšel docela pěkně (0,65) až na průchodky skrz základovou desku, které bude potřeba pečlivě doizolovat. Tam přeci jen táhlo docela dost. Vše ostatní je v pořádku a investoři spolu s místním dodavatelem mohou přistoupit k zaklápění. Během prosince doděláme ještě dřevěnou část fasády a tím budeme s naší prací hotovi. 

14.12.2023: Srovnali jsme podkladní rošt, zhotovili špalety kolem oken, ale ještě budeme muset přijet v lednu to dotáhnout do finále a provést montáž dřevěného obkladu. Letos jsme to už nedali. Naštěstí jsou investoři tolerantní a nijak je to nebrzdí v práci uvnitř. 

9.1.2024: Nastupujeme v dokončení modřínového obkladu fasády. Po ránu je sice zima, ale slunce svítí a dům získává úplně novou tvář. 

12.1.2024: Dřevěný obklad fasády je dokončen. Dům vypadá nádherně. Posuďte sami! Předáváme jej investorům, kteří budou dále pokračovat v práci uvnitř domu.