Individuální projekt DŮM V ZAHRADĚ

Cena s DPH –    Co vše je součástí ceny
Zastavěná plocha 82.50 m²
Podlahová plocha 69.32 m²
Výška hřebene 4.95 m
Sklon střechy 25°

Příběh tohoto domu začal před několika lety na veletrhu v Praze, kde na náš stánek zavítali usměvaví manželé. Hned v první chvíli jsme věděli, že budeme stavět spolu, ale ani jeden jsme netušili, že to bude trvat tak dlouho. Povolení menšího rekreačního objektu v zahrádkářské kolonii se nakonec protáhlo na skoro 2 roky. Cestou ke svému cíli zvládli vytrvalí investoři se svým projektantem nové geodetické vytýčení hranic pozemku, legalizaci a vyčištění studny a dokonce i přikoupení části příjezdové cesty, aby se zvětšila plocha pozemku a snížila se tak jeho procentuální zastavěnost. Všechny překážky jsme zdárně překonali a konečně začínáme stavět. 

Dům, který by investoři jistě pojmenovali Agni podle svého oblíbeného červené vína, zcela dostačuje jejich požadavkům na pohodlné rodinné bydlení. Jedná se o dům s vnitřní dispozicí 4+kk na půdorysném rozměru 7,5 x 11 m s jednoduchou sedlovou střechou a vchodem ze štítové strany. Pokoje jsou sice menší, ale i přesto se tam určitě bude majitelům dobře bydlet. 

Zaslat dotaz

Pohled jihovýchodní

Podhled jihozápadní

Reference / Dobříš

Období realizace

08-10/2017

Charakteristika domu

Naše dodávka je omezena pouze na hrubou uzavřenou stavbu, zbytek vč. desky si zajištuje investor svépomocí nebo za účasti lokálních subdodavatelů a známých. Toto řešení může být zajímavou cestou pro klienty, kteří se nebojí vlastní účasti na stavbě a jsou zdatnými koordinátory. Odměnou jsou pak ušetřené finanční prostředky a pocit, že si svůj dům stavíte tako trochu sám :-).

Zdaleka největším problémem, který musíme při stavbě tohoto domu překonat je velmi špatný přístup na parcelu a málo místa kolem stavby. Panely jsme vyrobili menší než obvykle a za pomocí jeřábové techniky je na louce přeložíme na menší auto s rukou. Osobní statečnost řidiče a jeřábníka nás všechny zachránila, protože hlavně díky nim se povedlo panely dostat s laskavým souhlasem souseda přes jeho pozemek až ke stavbě pod velkou starou borovicí. Trochu to odnesla jen plastová elektoskříňka, ale to už se řeší.

14.08.2017: Zahajujeme montáž panelů rekreačního objektu, který je navržen v certifikovaném Systému DNK pro rychlou a precizní výstavbu domů na bázi dřeva (dřevostaveb). Skladba obvodových panelů je klasická, tedy difuzně otevřená s rozšířenou předstěnou, celulózou uvnitř panelu (sloupky KVH 60/140) a dřevovláknitou deskou STO tl. 60 mm na vnějším líci panelu. Ztužující příčky (60/100) jsou jednostranně zaklopeny Fermacellem. Odpoledne montujeme vazníky. Komín se opozdil v Německu ve výrobě, takže přijede až další týden. 

16.08.2017: Panely i vazníky jsou kompletní, pokračujeme na revizní lávce, zarážkách pro celulózu v podstřeší a instalaci střešní folie vč. laťování. 

18.08.2017: Střešní folie je dokončena, stavba je ukotvena a chráněna proti nepřízni počasí. Příští týden bychom měli pokračovat pokrytím střechy, klempířskými pracemi, montáží podbití a postavíme lešení pro fasádu. Také by měl dojet ten zapomenutý komín z Německa. 

25.8.2017: Jsme hotoví se střešní krytinou - investor si vybral betonovou krytinu KM Beta Briliant ve višňové barvě. Komín v pořádku dorazil a byl instalován do stavby. Dokončujeme instalaci klempířských prvků a podbití. 

31.8.2017: Tesaři dokončili parobrzdnou rovinu stropu a vše je připraveno pro zafoukání půdního prostoru. Probíhají přípravy pro zahájení práce na fasádě. Dům by měl být během příštího týdne v lepidle. 

6.9.2017: Aplikace tepelné celulózové izolace Climatizer Plus do podstřeší a to v tloušťce 370 mm +  10-15% na nadfoukání kvůli sednutí. Výhodou této izolace je velký fázový posun a dokonalé vyplnění všech prostor bez zbytků a odřezků. 

11.9.2017: Dům je kompletně v lepidle, které nyní musí vyzrát (2-3 týdny). Poté bude natažena finální silikonová fasáda od firmy STO určená pro difuzně otevřené stavby. 

13.10.2017: Finální silikonová fasáda STO je hotová, dům je připraven k předání. Jsme rádi, že i poměrně stísněných podmínkách se nám dům podařilo postavit. Investor pokračuje na pracích uvnitř domu a postupně směřujeme k vytouženému cíli - bydlení ve vlastním kvalitním domě.