Individuální projekt DŮM VE TVARU T

Cena s DPH –    Co vše je součástí ceny
Zastavěná plocha 188.00 m²
Podlahová plocha 163.00 m²
Výška hřebene 5.05 m
Sklon střechy 25°

Velké individuální domy jsou v našich referencích spíše výjimkou a tento dům v Havlíčkově Brodě, který stavíme pro mladé manžele, je právě takový případ. Bude to pro nás tedy další letošní výzva s celou řadou specifik.

Přízemní dům ve tvaru písmene T s vnitřní dispozicí 4+kk a dvougaráží je navržen jako nízkoenergetická montovaná dřevostavba z certifikovaného stavebního systému DNK s difuzně otevřenou skladbou stěny. Při návrhu studie domu byl kladen důraz na vysoce funkční dispozici a dostatek úložných a technických prostor. V pravém křídle domu je umístěna garáž, která je propojena přímo s domem a také zadními dveřmi se zahradou. 

SOBOTA 5.10.: DEN OTEVŘENÝCH DŘEVOSTAVEB ADMD

Navštivte tento dům po čtyřech týdnech od zahájení stavby a nahlédněte do dřevostavby ještě před finálním zaklopením sádrovláknitými deskami!

Zaslat dotaz

Půdorys domu

Pohled ze zahrady

Reference / Havlíčkův Brod

Období realizace

09-12/2019

Charakteristika domu

Dům je opět navržen jako difuzně otevřená dřevostavba z certifikovaného stavebního systému DNK, konkrétně varianta panelu DNK Difu s celulózou mezi sloupky a rozšířenou (60) zateplenou předstěnou. Všechny vnitřní příčky jsou uvažovány jako ztužující, některé dokonce nosné. Jsou tedy všechny dřevěné, nikoliv z ocelových profilů. Stěna mezi domem a garáží je zateplená a s oboustrannou instalační předstěnou. Střešní konstrukce je jako již tradičně tvořena dřevěnými příhradovými vazníky, v centrální části bylo uvažováno s úložným prostorem.

Dům je vytápěn pomocí elektrického podlahového vytápění zn. HeatFlow. Jedná se o karbonové topné folie, které umisťujeme mezi tepelnou izolaci podlahy a roznášecí vrstvu Fermacell 2E22. Na střeše je uvažováno s fotovoltaickými panely, které budou vyrábět elektřinu. Ta bude v případě nízkého odběru skladována v bateriích. Na jižní fasádě domu je uvažováno s předokenními žaluziemi na oknech, abychom zajistili letní tepelnou stabilitu. V domě bude osazen systém řízeného decentrálního větrání s rekuperací od firmy inVENTer. Použity budou velmi tiché jednotky ZERO. Rovněž garáž bude nuceně větrána. 

Naše práce spočívá v dodávce hrubé uzavřené stavby vč. fasády, krytiny, pobítí a dále suchých podlah, podlahového vytápění, vzduchotechniky a kompletních sádrokartonářských prací. Rozvody elektroinstalací a vodoinstalací a realizaci interiérů si zajišťuje investor přímo v Havlíčkově Brodě. 

2.9.2019: Zahájení montáže. Celou noc a ráno pořád jen prší a prší a prší. Panely máme zaplachtovány na kamiónu a čekáme, protože v tohle počasí se opravdu montovat nedá. Konečně kolem poledne přestává a až v jednu hodinu začínáme montovat. Chlapi jsou po dlouhém čekání při chuti, takže do večera s pomocí jeřábu umístí, vyrovnají a ukotví všechny obvodové, garážové i příčkové panely - umisťují se na podložky, takže nestojí na mokré základové desce. 

3.-4.9.2019: Probíhá montáž vazníků. Ranní mlhu slunce rozpustilo jako by nám chtělo vynahradit včerejší déšť. 

5.9.2019: Dokončujeme montáž vazníků, aby bylo na zítra připraveno pro pokrývače. Pomalu začínáme pracovat na zarážkách pro celulózu. 

6.9.2019: Nastupují pokrývačí a instalují pojistnou střešní hydroizolaci a okapnice. Provizorně uzavíráme otvor pro garážová vrata bedněním z OSB desek. Na víkend je stavba zabezpečená proti povětrnosti. 

10.9.2019: Víkendový a pondělní déšť stavbě nijak neublížil, zakrytí stavby dobře zafungovalo. Rozbíhají se práce na laťování střechy. Pracujeme na zhotovení úložného prostoru a revizní lávky ve střeše.  

11.9.2019: Probíhá podmazávání panelů expanzní maltou od Fermacellu.

12.9.2019: Je kompletně zalaťováno a začínáme s pokládkou střešní krytiny KM Beta. 

16.9.2019: Jsou položeny velké plochy střešní krytiny a nyní dořezáváme tašky podéln nároží a pokládáme nároží. Do konce týdne bych měli být s krytinou hotoví. Uvnitř domu se pracuje na parobrzdné rovině stropu vč. nezbytných prostupů pro VZT a další. 

19.9.2019: Střecha domu je hotová vč. podbití přesahů střechy palubkami s nátěrem OSMO a klempířských prvků (okapy, žlaby) v barveném plechu KJG. 

23.9.2019: Předáváme hotovou I. stavební etapu investorovi. Uvnitř pokračují práce na parobrzdné rovině vč. přelepení styku základová deska-panel. Tento týden bychom se měli pustit do podkladní vrstvy fasády - minerálního lepidla s výztužnou síťovinou od firmy STO. 

26.9.2019: Dům je téměř celý v lepidle, zbývá dodělat pouze kousek u garáže, ale ten bude hotový během příštího týdne - jen je potřeba skladbu kolem garážových vrat citilivě připravit. 

30.9.2019: V domě začínají úřadovat elektrikáři a vodaři investora. Koncem týdne by mohli být hotoví, tak uvidíme, jak jim půjde práce od ruky. 

4.10.2019: Dům připravujeme pro zítřejší Den otevřených dřevostaveb ADMD. Přijďte se podívat i Vy, jak členové ADMD staví své domy. Otevřeno je skoro 40 objektů po celé České republice!

7.10.2019: Den otevřených dřevostaveb se opravdu povedl, za celý den jsem neměl ani čas sníst si svačinu. 

8.10.2019: Elektrikáři dokončují práce na rozvodech pod dohledem investora. Nastupují instalatéři a během tohoto týdne dokončí rozvody vody a odpadů. 

14.10.2019: Nastupují sádrokartonáři a začínáme s rastrováním stropu. Je to ve spleti kabelů a trubek trochu boj, ale musíme si s tím poradit. Tahle parta tu stráví poměrně dost času, protože je to velký dům a je tu hodně práce. Za tři týdny je naplánována montáž podlahového topení - do té doby, to musíme mít připravené. 

21.10.2019: Jsou kompletně zaizolovány předstěny i příčky a je kompletně zaklopeno sádrovláknitými deskami Fermacell. Na stropě je použit červený protipožární sádrokarton. Sprchový kout jsme kompletně obložili cementovláknitými deskami H2O. Začínáme tmelit spáry. Testujeme zralost lepidla pro finální fasádu, ale ještě to nějaký ten den potřebuje. Objednáváme odpařovací žlaby do garáže. 

24.10.2019: Je kompletně zaklopeno sádrovláknitými deskami Fermacell a všechny spáry jsou vytmeleny. Nyní to vysychá. V úterý máme velkou foukací akci - měli bychom aplikovat celulózovou izolaci ClimatizerPlus od firmy Ciur do podstřeší. 

29.-30.10.2019: Foukáme a foukáme a foukáme. Je to obrovské množství celulózy, které do podstřeší musíme dostat, tak nám trvá to dva dny. Je to důležitý milník ve stavbě, protože hned zítra bychom měli přistoupit k betonáži podlahy v garáži a zhotovení finální fasády. 

31.10.2019: Betonujeme podlahu v garáži a již v této vrstvě zhotovujeme vyspádování pro dva odpařovací žlaby. Skládáme tepelnou izolaci podlah v obytné části domu (2x80 mm tvrzeného podlahového polystyrenu EPS 200 S). 

3.11.2019: Zhotovujeme první část fasády - čtyři stěny - a hned demontujeme část lešení. Zbytek fasády bychom měli dodělat v pondělí. 

5.11.2019: Dokončili jsme kompletně vnější fasádu domu a demontovali jsme lešení. Vše je připraveno pro čtvrteční montáž podlahového vytápění HeatFlow.

7.11.2019: Montujeme karbonové folie podlahového elektrického vytápění HeatFlow, které bude řízeno centrálním systémem inteligentního domu zn. Loxone. 

11.11.2019: Začínáme se záklopem podlah, konkrétně podlahovými prvky Fermacell 2E22. Práce jde velice rychle, protože se jedná o 100% suchý proces. Za 24 hodin od spojení podlahových prvků lepidlem a zajištění mechanickým spojovacím prostředkem jsou podlahy plně pochozí. 

13.11.2019: Podlahy jsou kompletní a připraveny pro pokládku finální vrstvy. Investor provádí hydroizolaci koupelny, technické místnosti a toalety a připravuje se na pokládku dlažby. Kompletní interiéry jsou v gesci investora.

19.11.2019: Probíhá výmalba interiéru, opět v rukou investora. Naše práce se pomalu chýlí ke konci, už jen pomůžeme s kompletací vzduchotechniky, ale to až se nebude v domě prášit. 

27.11.2019: Jsou namontována garážová vrata a v domě se začíná topit, aby mohl přijít podlahář a položit podlahy....