Individuální projekt DŮM VE TVARU T

Cena s DPH –    Co vše je součástí ceny
Zastavěná plocha 188.00 m²
Podlahová plocha 163.00 m²
Výška hřebene 5.05 m
Sklon střechy 25°

Velké individuální domy jsou v našich referencích spíše výjimkou a tento dům v Havlíčkově Brodě, který stavíme pro mladé manžele, je právě takový případ. Bude to pro nás tedy další letošní výzva s celou řadou specifik.

Přízemní dům ve tvaru písmene T s vnitřní dispozicí 4+kk a dvougaráží je navržen jako nízkoenergetická montovaná dřevostavba z certifikovaného stavebního systému DNK s difuzně otevřenou skladbou stěny. Při návrhu studie domu byl kladen důraz na vysoce funkční dispozici a dostatek úložných a technických prostor. V pravém křídle domu je umístěna garáž, která je propojena přímo s domem a také zadními dveřmi se zahradou. 

SOBOTA 5.10.: DEN OTEVŘENÝCH DŘEVOSTAVEB ADMD

Navštivte tento dům po čtyřech týdnech od zahájení stavby a nahlédněte do dřevostavby ještě před finálním zaklopením sádrovláknitými deskami!

Zaslat dotaz

Půdorys domu

Pohled ze zahrady

Reference / Havlíčkův Brod

Období realizace

od 09/2019

Charakteristika domu

Dům je opět navržen jako difuzně otevřená dřevostavba z certifikovaného stavebního systému DNK, konkrétně varianta panelu DNK Difu s celulózou mezi sloupky a rozšířenou (60) zateplenou předstěnou. Všechny vnitřní příčky jsou uvažovány jako ztužující, některé dokonce nosné. Jsou tedy všechny dřevěné, nikoliv z ocelových profilů. Stěna mezi domem a garáží je zateplená a s oboustrannou instalační předstěnou. Střešní konstrukce je jako již tradičně tvořena dřevěnými příhradovými vazníky, v centrální části bylo uvažováno s úložným prostorem.

Dům je vytápěn pomocí elektrického podlahového vytápění zn. HeatFlow. Jedná se o karbonové topné folie, které umisťujeme mezi tepelnou izolaci podlahy a roznášecí vrstvu Fermacell 2E22. Na střeše je uvažováno s fotovoltaickými panely, které budou vyrábět elektřinu. Ta bude v případě nízkého odběru skladována v bateriích. Na jižní fasádě domu je uvažováno s předokenními žaluziemi na oknech, abychom zajistili letní tepelnou stabilitu. V domě bude osazen systém řízeného decentrálního větrání s rekuperací od firmy inVENTer. Použity budou velmi tiché jednotky ZERO. Rovněž garáž bude nuceně větrána. 

Naše práce spočívá v dodávce hrubé uzavřené stavby vč. fasády, krytiny, pobítí a dále suchých podlah, podlahového vytápění, vzduchotechniky a kompletních sádrokartonářských prací. Rozvody elektroinstalací a vodoinstalací a realizaci interiérů si zajišťuje investor přímo v Havlíčkově Brodě. 

2.9.2019: Zahájení montáže. Celou noc a ráno pořád jen prší a prší a prší. Panely máme zaplachtovány na kamiónu a čekáme, protože v tohle počasí se opravdu montovat nedá. Konečně kolem poledne přestává a až v jednu hodinu začínáme montovat. Chlapi jsou po dlouhém čekání při chuti, takže do večera s pomocí jeřábu umístí, vyrovnají a ukotví všechny obvodové, garážové i příčkové panely - umisťují se na podložky, takže nestojí na mokré základové desce. 

3.-4.9.2019: Probíhá montáž vazníků. Ranní mlhu slunce rozpustilo jako by nám chtělo vynahradit včerejší déšť. 

5.9.2019: Dokončujeme montáž vazníků, aby bylo na zítra připraveno pro pokrývače. Pomalu začínáme pracovat na zarážkách pro celulózu. 

6.9.2019: Nastupují pokrývačí a instalují pojistnou střešní hydroizolaci a okapnice. Provizorně uzavíráme otvor pro garážová vrata bedněním z OSB desek. Na víkend je stavba zabezpečená proti povětrnosti. 

10.9.2019: Víkendový a pondělní déšť stavbě nijak neublížil, zakrytí stavby dobře zafungovalo. Rozbíhají se práce na laťování střechy. Pracujeme na zhotovení úložného prostoru a revizní lávky ve střeše.  

11.9.2019: Probíhá podmazávání panelů expanzní maltou od Fermacellu.

12.9.2019: Je kompletně zalaťováno a začínáme s pokládkou střešní krytiny KM Beta. 

16.9.2019: Jsou položeny velké plochy střešní krytiny a nyní dořezáváme tašky podéln nároží a pokládáme nároží. Do konce týdne bych měli být s krytinou hotoví. Uvnitř domu se pracuje na parobrzdné rovině stropu vč. nezbytných prostupů pro VZT a další.