Individuální projekt JARNÍ DŮM

Cena s DPH –    Co vše je součástí ceny
Zastavěná plocha 93.50 m²
Podlahová plocha 77.90 m²
Výška hřebene 5.17 m
Sklon střechy 25°

Vždy mám obrovskou radost, když se na mne obrátí lidé se záměrem nechat si postavit kvalitní dřevostavbu a mají na nás doporučení od svých dobrých přátel. To byl případ i domu v Olbramovicích na Znojemsku, který jsme projektovali a právě jej stavíme pro kolegu a souseda jednoho z našich stavitelů v roce 2016. Nezbývá tedy než dohlédnout na provedení naší práce, aby i tento dům mohl dělat jen a jen radost svým budoucím obyvatelům. 

Jedná se o jednoduchý dům obdélníkového tvaru (8,5 x 11,0 m) se sedlovou střechou, vnitřní dispozicí 3+kk a vchodem s čelní strany. Dům je navržen v difuzně otevřeném a certifikovaném systému DNK, ve stěnách jsou zabudována okna DafePlast Progress určená do pasivních domů. Stěny, podlahy i stropy jsou nadstandardně zatepleny. V domě je navržen systém nuceného větrání Aereco zajišťující hygienickou výměnu vzduchu (bez rekuperace tepla), elektrické vytápění sálavými přímotopy Solius a krbová kamna Schiedel King Fire jako sekundární zdroj tepla.  

Zaslat dotaz

Půdorys domu

Pohledy na dům

Reference / OLBRAMOVICE (okr. Znojmo)

Období realizace

04-06/2018

Charakteristika domu

Nakonec přeci jen přišlo jaro a rozehnalo mraky, takže investor stihnul dokončit základovou desku včas. Nebylo to vůbec jednoduché, protože v březnu to vypadalo s teplotami jako v lednu a později jen a jen pršelo. Ale posledních 14 dní nabrala výstavba ty správné obrátky a všechno se to zvládlo. 

Naše dodávka je v Olbramovicích omezena na hrubou uzavřenou stavbu vč. krytiny, komínového tělesa, parobrzdné roviny stropu vč. jeho zeteplení a zhotovení finální fasády. Zbytek zvládne investor se známými a kamarády. Důležité je, že dřevostavba bude precizně navržená a postavená. 

16.04.2018: Zahajujeme montáž panelů. Noční déšť rozmáčel vjezd na pozemek, takže musíme panely pomocí jeřábu přemisťovat přes elektrické dráty, které vedou podél pozemku. Naštěstí nechal investor velmi prozřetelně instalovat cca měsíc před realizací chráničky, takže to vlastně bylo docela v pohodě. První panel je na svém místě okolo 10. hodiny. Pak už to jde jak na běžícím pásu a po poledni je skládačka panelů kompletní. Odpoledne přichází na řadu sestavení příčným ztuždilových polí vazníkové konstrukce, které zajišťuji její prostorovou tuhost a kterým jsou postupně větrovány jednotlivé vazníky a nakonec i štítové panely. Navečer je do stavby osazen komín Schiedel King Fire s integrovanými krbovými kamny.

17.04.2018: Probíhá kotevní konstrukce, zahajujeme práce na zarážkách pro foukanou izolaci.

18.04.2018: Zhotovujeme revizní lávku v podstřeší, podmázáváme panely expanzní maltou Fermacell (zajišťuje lineární podepření panelu na základové desce).

19.04.2018: Nastupují pokrývači, probíhá laťování střechy. Uvnitř začínáme s prací na parobrzdné rovině stropu z OSB desek. Stavíme lešení. 

20.04.2018: Střecha je zalaťována, instalují se klempířské prvky a podbití - smrkové palubky opatřené olejovou lazurou OSMO. Je dokončena parobrzdná rovina stropu. Butylovou páskou jsme přelepili styk základová deska - panel. 

Okolní třešně a záhony s tulipány nádherně kvetou. Mám pocit, že všechno zelené kolem doslova roste před očima. Je to paráda, když počasí stavbě přeje. Tak hlavně ať nám to vydrží ještě příští týden - od pondělí budeme pokládat tašky. 

26.04.2018: Střešní krytina vč. klempířských prvků a podbití vč. nátěru OSMO je kompletní. Předáváme první .stavební etapu a pustili jsme investora dovnitř domu, aby mohl zahájit práce na rastrech pro sádrokartony. Věříme, že mu to půjde od ruky. Příští týden nás čekají rozvody vzduchotechniky, fasádní lepidlo s výztužnou síťovinou a snad i zateplení stropu foukanou celulózou Climatizer Plus. 

30.04.2018: Probíhá montáž rozvodů vzduchotechniky. 

02.05.2018: Do podstřeší jsme aplikovali tepelnou celulózovou izolace ClimatizerPlus. Finální tloušťka izolace je dle PD 380 mm, musíme tedy foukat cca 41 cm, protože volně foukaná celulóza si sedne o cca 10%. 

07.05.2018: Probíhá zhotovení základní vrstvy fasády - lepidlo s výztužnou síťovinou. Samozřejmostí jsou předepsané diagonální výztuhy v rozích oken a další náležitosti předepsané výrobcem, které zkrátka ke slušné a trvanlivé fasádě patří. 

14.05.2018: Fasáda je kompletně v lepidle. Nyní budeme čekat na jeho vyzrání (3-4 týdny) a poté zhotovíme finální silikonovou fasádu STO pro difuzně otevřené skladby. Investor zahájil práce uvniř stavby - teď už je to vlastně na něm. My jsme dodávali pouze hrubou uzavřenou stavbu. 

13.06.2018: Podkladní vrstva fasády je vyzrálá. Příští týden bychom měli udělat finální silikonovou fasádu v systému STO v barvenosti dle výběru investora. 

21.06.2018: Penetrujeme pod finální fasádu STO.

22.06.2018: Je dokončena finální silikonová fasáda od firmy STO vč. vnějších parapetů. U vchodových dveří je osazen speciální nerezový parapet ze silnějšího plechu, abychom zajistili dlouhodobou odolnost tohoto kritického detailu. Dům je připraven k předání investorovi.