Rodinný dům MERLOT

Cena s DPH 2 730 000 Kč Co vše je součástí ceny
Zastavěná plocha 66.31 m²
Podlahová plocha 103.05 m²
Výška hřebene 6.40 m
Sklon střechy

Hledáte-li dům s moderním vzhledem, zajímavým a praktickým uspořádáním, pak  Merlot je ta správná volba pro Vás. Propojení obývacího pokoje, jídelny s pracovním koutem a kuchyně Vám nabízí prostor pro celou Vaši velkou rodinu. Krbová kamna uprostřed domu jsou skutečným teplým srdcem domova. Oddělení schodišťové haly od obytné části Vám zajistí maximální soukromí. Zádveří s místem pro vestavěnou skříň a chytře umístěná šatna pod schody Vám umožní elegantně uložit denně potřebné věci a oblečení. Klidová zóna je řešena třemi prostornými pokoji a koupelnou. Okno na schodišti poskytuje dostatek denního světla pro tento důležitý komunikační prostor.

Příběh domu a vína

Modrá odrůda tradičně se vyskytující v oblasti Bordeaux je specifická svou potřebou dozrát v sudech a poté v lahvích. Poté může naplno vyniknout jeho plné tělo s kořenitou chutí a vůní po lesním ovoci. Merlot má zvláštní schopnost zjemňovat tóny těžších vín.

Náš dům, stejně jako Merlot, vyžaduje dostatek času na dozrání a pak se Vám otevře v celé své kráse a bude Vaším domovem. Odmění Vás velkorysou dispozicí i moderním vzhledem, bude Vaším vyhřátým útočištěm v podzimních plískanicích, kdy si budete moci vychutnat sklenku vonícího merlotu. Za horkých letních dnů Vám naopak poskytne tolik žádaný stín a chlad. Je to dům, na který se musíte naladit a který musíte vnímat každým kouskem svého těla.

Merlot není láskou na první pohled nebo první doušek, ale pokud k němu dospějete, zamilujete si ho a budete se k němu vracet stejně, jako se vracíte domů za těmi, na kterých Vám záleží…

Podívejte se, jak by mohla vypadat Vaše nová kuchyň v domě Merlot. Kuchyně GORENJE jsou tu pro Vás za atraktivní ceny. 

Zaslat dotaz

Půdorys přízemí domu MERLOT

Půdorys podkroví domu MERLOT

Pohled ze zahrady

Pohled z ulice

Reference / okres Praha-východ

Období realizace

duben - srpen 2010

Charakteristika domu

Příběh domu, který se stal předlohou pro náš Merlot, začal velikým zklamáním firmou, která měla provádět základovou desku - vyinkasovala zálohu a desku nikdy nezrealizovala. O to víc si pak vážíte důvěry, kterou dostanete od takového investora a uděláte vše pro to, aby byl spokojen. Časem se z Vás stanou přátelé a jeden druhého se nebojíte požádat o laskavost, třeba ve formě prohlídky domu s klientem nebo návrhu a realizaci dřevěné konstrukce pergoly a terasy, kterou můžete obdivovat na jedné z fotografií. Tento dům byl v první polovině roku 2010 teprve druhým domem realizovaným v systému DNK. Od té doby bylo mnoho vylepšeno a upraveno, ale základ systému zůstává stále stejný – difuzně otevřená skladba celostěnových panelů pro dřevostavby s obrovským důrazem na bezchybně provedené detaily. Tento rok na podzim oslaví stavební systém DNK své páté narozeniny – není to sice mnoho, ale vše nasvědčuje tomu, že je to ta správná cesta ke zdravému a komfortnímu bydlení ve dřevostavbě.

Ke stažení / Dokumentace