Rodinný dům SAVIGNON

Cena s DPH 2 760 000 Kč Co vše je součástí ceny
Zastavěná plocha 145.60 m²
Podlahová plocha 117.60 m²
Výška hřebene 5.10 m
Sklon střechy 25°

Dům Savignon byl navržen na míru mladé aktivní rodině se dvěma a více dětmi, která potřebuje kvalitní zázemí s dostatkem prostoru a komfortu pro každého člena rodiny. Vstup do domu je zapuštěn do hmoty domu, takže je dostatečně chráněn před rozmary počasí. V zádveří je myšleno na vestavěné skříně i místo na botníky a v bezprostředním dosahu se také nachází v dnešní době nezbytná šatna a pochopitelně samostatná toaleta. Originální dispoziční řešení společného obývacího pokoje s jídelnou a kuchyní v podobě rafinovaného zavěšení televize na stěnový panel volně stojící v prostoru umožňuje nadstandardní prosvětlení interiéru francouzskými okny. Pochopitelně nechybí ani krb pro dokreslení večerní pohody a spíž pro uskladnění potravin. Terasa je částečně kryta zvětšeným přesahem domu. Klidová část je tvořena ložnicí a dvěma pokoji, koupelnou s vanou, sprchovým koutem a toaletou. Dům Savignon jako jediný z naší nabídky disponuje integrovanou garáží, kterou lze na požadavek investora zaměnit za pátou obytnou místnost.

Příběh domu a vína

Vína odrůdy Savignon Blanc patří ke špičce mezi severnějšími vinařskými oblastmi a jejich obliba celosvětově vzrůstá.  Říká se, že správný Savignon voní po kopřivách, ale pokud máme štěstí na slunečný a dlouhý závěr léta v kombinaci s vhodným terroir, můžeme se těšit na chuť a vůni zralých broskví, angreštu či černého rybízu. Právě zlatavá dužnina vonící broskve s temně červenými žilkami okolo pecky byla jasnou inspirací pro barevnost fasády. Víno má skvělé předpoklady k archivaci, kdy získává na mohutnosti a typické zelenožluté barvě. Takže žádné kopřivy kolem Vašeho Savignonu, ale spíše pár broskvoní, které budou na jaře obsypány květy a o prázdninách Vás obdaří bohatou úrodou.

Po roce a půl jsme se do domu vrátili k malé redakční návštěvě a vzali jsme s sebou kolegy z Dřevostavitele. Jsme velmi rádi, že jsou investoři s domem spokojeni a že se jim v něm dobře bydlí. Je prima, když se můžete za svými klienty jen tak stavit na kus řeči, kafe a jahodovou buchtu. 

PŘEČTĚTE SI, JAK SE JIM S NÁMI STAVĚLO!

 

Zaslat dotaz

Půdorys domu: varianta 5+kk

Pohled ze zahrady

Půdorys domu: varianta s garáží

Pohled z ulice

Reference / MALEŠOVICE

Období realizace

10-12/2015

Charakteristika domu

Jedná se o individuální dům tvaru L o zastavěné ploše 149 m2 v malebných Malešovicích. Z našich typových domů se asi podobá nejvíce našemu Savignonu.

Difuzně otevřené stěnové panely systému DNK byly prefabrikovány ve výrobní hale vč. osazení oken (vyjma velkého okna v obývacím pokoji). Montáž (14.10.) byla parádním divadlem, ze kterého máte možnost vidět pár fotek (viz níže). I přes nepřízeň počasí, na kterou jsou panely DNK Difu navrženy a a proti které jsou chráněny (konstrukčně i materiálově), se povedlo do konce týdne zkompletovat vazníkovou střechu. V dalších dvou týdnech byla dokončena kompletní krytina, parotěsná rovina, prostupy stěnami i parotěsem pro VZT (nucené větrání Aereco), bylo provedeno vyfoukání celulózou, dodatečné podmaltování domu expanzní maltou Fermacell, úklid vnitřního prostoru domu a předání domu objednateli s nedodělkem fasádou. Konečně už tu jsou i fasádníci - do 18.11. by měla být fasáda kompletní.

S investorem je dohodnutý rozsah dodávky: dům ke stavbě vč. fasády a parotěsné roviny zateplení foukanou celulózou. I přes svou příznivou geografickou polohu si investor stavby přál zesílit tepelné izolace podlahy, stěn (praktická rozšířená zateplená předstěna: 60 mm) a stropu (370 mm celulózy). Projektová dokumetace pochopitelně pochází od Ateliéru D.N.K. Základovou desku jsme dělali také my a povedla se na jedničku.

19.11. fasádnící opravdu natáhli fasádu ve světlounce hnědé barvě a udělali to opravdu pěkně a doslova za 5 minut dvanáct, protože od pátku se ochladilo a začlo pršet. Všichni už jsme z toho byli pěkně nervózní. Sokl v marmolitu nakonec přijeli dodělat až 3.12. Ale lepší pozdě než za nevzhodných klimatických podmínek.

24.11. se konečně po 10 denním čekáním povedlo nalití CemFlow do podlahy s připraveným podlahovým topením.

28.11. opět se do domu vracíme, tentokrát na subdodávku sádrokartonových konstrukcí: v první etapě rastry příček a stropů a jednostranný záklop příček, ve druhé etapě (od 7.12.) po rozvedení elektřiny a vody v předstěnách a příčkách, zateplení předstěn, záklopy, přetmelení a přebroušení.

8.12. pokračujeme v tepelné izolaci předstěn a jejch záklopu, akustické izolaci příček a jejich záklopu, protipožárním záklopu stropů, dokončení uložení pouzdra posuvných dveří. V jedné z místností provádíme speciální skladbu příčky pro zvýšené akustické požadavky v souladu s projektovou dokumentací.

14.12. tmelíme, brousíme, finišujeme.

17.12. montáž vzduchotechniky Aereco, která zajišťuje dostatečné větrání domu a reguluje relativní vdušnou vlhkost.

18.12. naše práce končí a zbytek už je na investorovi, který pokračuje na práci v interiéru (podlahové krytiny, dlažby, obklady, sanita, výmalba a interiérové dveře).