Rodinný dům VERITAS

Cena s DPH 2 465 000 Kč Co vše je součástí ceny
Zastavěná plocha 132.04 m²
Podlahová plocha 104.26 m²
Výška hřebene 5.52 m
Sklon střechy 25°

Asi každý milovník vína zná latinské rčení „In vino veritas“, v překladu „Ve víně je pravda“. Nejspíše právě odtud pochází jméno této mladé neotřelé moravské odrůdy, která nám nabízí víno harmonické chuti s jemnou ovocnou vůní.

Dům Veritas představuje elegantní řešení čtyřpokojového domu se vstupem z čelní strany, který je určen zejména pro užší pozemky. Opravdové srdce domu je tvořeno velkorysým obývacím pokojem s kuchyní, místem pro stolování a výhodně umístěnými krbovými kamny. Velké pokoje poskytují svým obyvatelům dostatek prostoru a zároveň potřebné soukromí. Nesporná výhoda domu Veritas spočívá také v částečně zastřešené terase lákající k odpočinku a grilování s přáteli.

Podívejte se, jak by mohla vypadat Vaše nová kuchyň v domě Veritas. Kuchyně GORENJE jsou tu pro Vás za atraktivní ceny. 

Zaslat dotaz

Půdorys domu VERITAS

VERITAS: Pohled ze zahrady

Reference / Havlíčkův Brod

Období realizace

od 01/2019

Charakteristika domu

První Veritas svého druhu už je na světě a stojí v Havlíčkově Brodě v nové zástavbě nad výpadovkou na Světlou nad Sázavou. Už od začátku celý proces nabyl nebývalé obrátky a to včetně získání stavebního povolení a zhotovení základové desky. To vše pod taktovkou investora, který ke svým úkolům přistupuje velmi zodpovědně a probémy řeší ještě dříve, než se vysktynou. 

Dům je navržen v certifikovaném stavebním systému DNK jako difuzně otevřená montovaná dřevostavba s vazníkovou valbovou střechou.

Obvodové panely domu jsou tvořeny nosnými KVH profily 60/140, mezi kterým je do dutiny aplikována celulózová tepelná izolace Climatizer Plus o hustotě min. 65 kg/m3 - tato hodnota bezpečně zajišťuje, že izolace nesedá a můžeme tak plně využít jejích předností (akustického útlumu a fázového posunu tepelné vlny), kterými vyniká před ostatními běžně používanými izolanty. Z vnitřní strany je na nosném rámu umístěna velkoformátová OSB4 deska (tl. 15 mm, výrobce Egger), která plní funkci smykově tuhé desky a parobrzdy. Dále jsou instalovány KVH hranoly instalační přestěny (60x60), kde budou pozdějí rozvedeny instalace a předstěna bude následně zateplena minerální vatou a zaklopena Fermacellem. Z vnější strany je na nosném rámu přisponkována (nerezovými sponkami) dřevovláknitá tepelně-izolační deska STO tl. 60 mm. Celková tloušťka stěny je tedy cca 290 mm. 

Nad terasou je přesah střechy vynesen dřevěnou konstrukcí, nad závětřím u vchodu pouhým vykonzolováním střechy. Vlastní nosná střešní konstrukce je tvořena dřevěnými příhradovýmí vazníky s kovovými deskami s prolisovanými trny. 

16.1.2019: Dokonce se utišil i čerstvý nárazový vítr, který spolu s přívaly sněhu trápil celé okolí. Jako mávnutím kouzelného proutku je dnes klidno a dokonce ani neprší, i když to meteorologové předpovídali. V 8 hodin ráno zahajujeme montáž. Jeřáb se zapatkoval na připravené vyštěrkované místo mezi dům a místní komunikaci a nejprve složil vazníky z prvního kamionu. Pak ještě musel upravit rameno pro delší výsuv a po 9. hodině mohl osadit první panel na své místo. Byl to ten s velkým oknem na terasu. Pak už následovaly další panely jako na drátku. V 11 hodin už chyběly jen poslední dva obvodové panely a vnitřní příčky. Po přestávce na oběd pokračujeme v montáži a osazujeme zbylé panely a dřevěnou konstrukci nad terasou. Sestavujeme ztužidlové pole vazníkové konstrukce. Samotná montáž vazníkové konstrukce bude za pomoci jeřábu probíhat zítra. 

17.1.2019: Montujeme vazníkovou konstrukci střechy. Ztužidlové pole a hlavní vazníky osazujeme pomocí jeřábu, s nárožními vazníky a námětky si poradíme už bez něj. Když vydrží příznivé počasí, mohla by být zítra konstrukce střechy hotová. 

18.1.2019: Dokončujeme montáž vazníkové konstrukce a stavíme lešení pro montáž střešní krytiny, podbití přesahů střechy a následně fasády. 

21.1.2019: Nastupujeme na laťování střechy. Zhotovujeme zarážky po obvodě domu pro foukanou celulózu v podstřeší. Sluníčko snad vyžene rtuť teploměru alespoň trochu výš, aby nám nebyla taková zima. 

22.1.2019: Uvnitř domu probíhají práce na vnitřní parobrzdné rovině stropu z OSB. Na střeše pokračujeme v laťování. 

24.1.2019: Zahaujeme pokládku betonové střešní krytiny KM Beta Brilliant v černé barvě, střešního podbití z palubek a klempířských prvků v černém plechu. Máme hotové veškeré prostupy parobrzdnou rovinou, spáry OSB desek jsou přelepeny AirStop páskami. 

25.1.2019: Zateplujeme strop domu foukanou celulózovou izolací ClimatizerPlus a to v tloušťce cca 43 cm, která by časem měla slehnout na požadovaných 38 cm uvedených v projektové dokumentaci. 

29.1.2019: Do domu přichází elektrikáři a instalatéři investory, aby provedli potřebné rozvody. My zatím dokončujeme střechu vč. podbití přesahů dřevěnými palubkami. 

4.2.2019: Elektrikáři a vodaři investora finišují. Provádí tlakování potrubí vodou na tlak 6 barů. Potrubí bude pod tlakem po celou dobu montáže SDK, aby se případně rychle odhalila jakákoliv netěsnost. Do domu přichází naši sádrokartonáři a začínáme s instalací minerální akustické izolace do příček a tepelné izolace do předstěn. Zároveň jsme namontovali čidla systému MoistureGuard, který trvale monitoruje vlhkost dřeva, teplotu a vlhkost vzduchu. Je to systém včasného varování před malými úniky v napojení odpadních podrubí či finálního dopojední spotřebíčů, např. baterií či myčky. U nás je Moisture Guard ve standardu! 

6.2.2019: Pokračujeme ve vatování předstěn a příček, začínáme se záklopy. 

9.2.2019: Využíváme krásného jarního počasí a zhotovujeme první základní vrstvu fasádního systému STO - jádrovou omítku se zapracovanou výztužnou síťovinou. Mělo by se nám to do pondělí povést... A povedlo se!

12.2.2019: Pokračujeme na záklopech konstrukcí.